Як розвести гнойового хробака.

Гноївковий черв'як надзвичайно популярний у рибалок, і про те, де його взяти в потрібний момент, замислюються багато. Влітку проблем зазвичай не виникає, якщо поблизу від будинку або дачі є підходяща гнойова купа. Там можуть виявитися невеликі червонувато-жовті черв'ячки . Вони можуть бути однотонними, а можуть мати кільчасту забарвлення. Пахнуть вони не особливо приємно, а при насадженні на гачок виділяють жовтувату рідину.
Вам знадобиться
  • Вила
  • Контейнер
  • Шматочки дерну
  • Дерев'яний ящик
  • Залишки продуктів для підгодівлі
Інструкція
1
Знайдіть купу перепрілого гною. Це може бути навіть компостній купа на вашій дачі. Якщо такої поблизу немає - прогуляйтеся на звалище. Захопіть із собою вила і розкопати купу.
2
Зберіть черв'яків і помістіть їх в контейнер. Разом з ними покладіть невелику купку гною. Без гною черв'яки розповзуться. Контейнер необхідно прикрити, оскільки черв'яки не люблять прямих сонячних променів. Прикривати найкраще шматочками дерну, розмістивши його травою назовні.
3
Візьміть дерев'яний ящик. Прокладіть його грунтом, взятим з того місця, звідки ви принесли черв'яків. Додайте туди трохи гною. Помістіть туди черв'яків і поставте ящик в тінь. Підгодовуйте черв'яків висівками, бульйоном, можна давати сир. Якість продуктів в даному випадку ролі не грає, черви чудово їдять прострочені продукти. Періодично поливайте грунт.
4
Для того, щоб гнойові черв'яки благополучно пережили зиму, візьміть міцний дерев'яний ящик, насипте туди звичайній садовій землі, додайте перегною, гною або прілого листя в співвідношенні 1 частина гною або перегною на 4 частини землі. Поселите в ящик щойно викопаних черв'яків. Тих, які уползут вглиб, залиште в спокої. Хворі черви залишаться зовні, їх необхідно зібрати і викинути. Ящик з хробаками поставте в льох або інше темне прохолодне місце.
5
Підгодовуйте черв'яків двічі на тиждень бульйоном, тертої картоплею, спить чаєм. Раз в тиждень поливайте землю. В такому стані черви можуть жити всю зиму і успішно розмножуватися Якщо умови несприятливі, черви збиваються в грудку і гинуть.
Зверніть увагу
На гнойового хробака добре ловляться окунь і короп. Для викопування гнойових черв'яків не рекомендується використовувати лопату, оскільки нею можна їх перерізати. Ящик можна замінити невеликий бочкою. Головне - місце, куди її можна поставити. Тримати гнойових черв'яків в квартирі навряд чи погодяться ваші домашні, але можна поселити їх на дачі, якщо там є відповідне приміщення.
Корисна порада
Перед риболовлею візьміть відро піску, вилийте туди стакан соняшникової олії і випустіть черв'яків. Пісок з соняшниковою олією видалять неприємний запах. Не тримайте черв'яків довго на чистому повітрі, від цього вони гинуть. Перед риболовлею, коли ви набираєте черв'яків в банку, покладіть туди трохи спитий чайної заварки або трохи тертого буряка. .