Як справити враження на співбесіді. Як справити враження на роботодавця.

Нерідко можна почути щось на кшталт «я був вже на багатьох співбесідах, але мені всюди відмовили ...» від цілком компетентної людини. Можна бути прекрасним фахівцем і мати хороші рекомендації, але не справляти враження гарного працівника, не вміти представити себе. Як же зробити гарне враження на співбесіді?
Інструкція
1
Кожен з нас по-своєму унікальний. Це цінують наші рідні і близькі, але не роботодавець. Наймаючи нового співробітника, він шукає, по-перше, людини належної компетенції, а по-друге того, з ким буде приємно працювати йому і його команді, яка вже сформувалася. При цьому у кожного роботодавця є якийсь стереотип хорошого співробітника. В нюансах він, звичайно, різниться, але є певний набір якостей, які потрібно продемонструвати, щоб справити на співбесіді гарне враження .
2
Як правило, будь-який роботодавець чекає від співробітника таких якостей, як: 1. Ввічливість. Хам або грубіян не сподобається нікому.2. Адекватність. Якщо вам задають питання, ви повинні відповідати на нього по суті. Не потрібно зайвих деталей, спроб бути оригінальніше другіх.3. Стресостійкість. Це важливо майже будь-якому роботодавцю. Стресостійкість не означає, що претендент повинен нагадувати робота, однак навряд чи говорять про стресостійкості зайва емоційність, тривога в голові і т.д.4. вміння вирішувати проблеми. Будь-який співробітник наймається з певною метою. Менеджер по роботі з клієнтами - для залучення клієнтів, офіс-менеджер - для забезпечення офісу всім необхідним, юрист- "арбітражнік" - для ведення (і виігриванія) справ в арбітражних судах. Важливо продемонструвати себе як людину, що вміє знаходити проблему і добиватися її рішення, працювати на результат, проявляти ініціатіву.5. позитивний настрій. Добродушний і відкритий сангвінік більш приємний в спілкуванні і роботі, ніж замкнутий меланхолік.
3
Навики самопрезентації, тобто демонстрації себе на співбесіді з кращого боку, можна розвинути. По-перше, той, хто не дуже впевнений в собі, може «потренуватися» на знайомих. Нехай ваш знайомий трохи побуде роботодавцем і задасть вам питання, які зазвичай можна почути на співбесіді. Ця розмова можна записати на диктофон, прослухати і проаналізувати, в чому саме ваша проблема, що вам необхідно змінити, щоб справити хороше враження на роботодавця.
4
Буває так, що відмова, отриманий після співбесіди в компанії, яка здавалася підходящою, настільки деморалізує, що кожне співбесіду стає величезним стресом: а раптом і тут відмовлять? Часто саме так і трапляється, адже ви вже прийшли налаштованим на відмову. Такі речі, як настрій, складно описати, однак нерідко саме вони стають нашою проблемою. Менеджеру по кадрам ви б дуже сподобалися, якби йому не здалося, що ви начебто чогось боїтеся, недостатньо впевнені в собі, дивіться понуро. З цим можна і потрібно боротися, адже якщо вам кілька разів відмовили, це не означає, що ви не підходите всім іншим роботодавцям. Спробуйте розслабитися по шляху на співбесіду, послухайте в транспорті музику, пофантазуйте, що ви їдете не так на співбесіду, а вже на роботу в даній компанії, що вас чекає цікавий проект. Такий невеликий внутрішній тренінг може дозволити вам справити на співбесіді сприятливе враження .