Як провести роботу над помилками.

У шкільній програмі після проведення контрольних робіт, диктантів, викладів передбачені уроки по роботі над помилками. Вона передбачає пояснення, виправлення і закріплення правильного написання слів, рішення прикладів і. т.п. Для цього педагог підбирає форми, види і прийоми роботи над помилками.
Інструкція
1
Оголосіть тему і запишіть її на дошці. Стисло озвучте цілі і завдання уроку (наприклад, «Підвищення орфографічної пильності», «Розвиток логічного мислення», «Розвиток самостійності та самоконтролю» і т.д.)
2
Повідомте результати контрольної роботи, диктанту та роздайте зошити.
3
Проведіть фронтальну роботу над типовими і поширеними помилками (5-6 шт.), Моніторинг яких зробіть до уроку. Для розбору кожного прикладу викликайте одного з учнів. Далі колективно розберіть і поясніть правильне написання (рішення) слова (прикладу) за наступною схемою: слово (приклад) - розбір слова за складом в російській мові - правило (на яке була зроблена помилка) - 1-2 приклади з подібною орфограммой (рішенням) . Можете скласти таблицю з такими ж стовпцями.
4
На даному етапі учні виконують самостійну роботу по роботі над своїми помилками. Основні види самостійної роботи: самостійне виправлення (відшукування) помилок; виписування слів (прикладів), в яких допущена помилка; підбір перевірочного слова (прикладу); повторення правила. Використовуйте різноманітні прийоми («чарівний квадрат» для відшукування помилок, цифрове позначення орфограмм відповідно з пам'яткою «Робота над помилками», заповнення пропусків у словах з «дірками» і т.д.) .
5
Для підсумкового завдання використовуйте вправи з підручників або дидактичних матеріалів, словниковий диктант, творчі роботи (випереджувальний знайомство з правилом при використанні довідкової літературою, в «листі вченого сусіда» учні заповнюють прогалини і прописують правила і т.п.)
Корисна порада
Робота над помилками - тривалий процес, який не обмежується одним уроком. При повторенні пройденого матеріалу, опитуванні учнів, проведенні самостійної роботи включите завдання з такими орфограммами і прикладами, на які учні зробили помилки.