Як розмножувати лимон.

Лимон з'явився в Росії з Південно-Східної Азії і зараз є, мабуть, найпоширенішим цитрусовим на наших підвіконнях. У цієї рослини ароматні квітки і корисні плоди. Щоб розмножити лимон, вдаються до декількох способів. Але найпростішим і популярним є живцювання.
Інструкція
1
Черенковать лимон потрібно навесні або на початку літа. Відріжте кілька живців - молодих гілочок довжиною 8-10 см з 3-4 листям. Нижній зріз зробіть прямим, під першою ниркою. Верхній - трохи скошеним, в 5 мм над останньою ниркою. Присипте нижні зрізи живців деревним вугіллям і потримайте їх в стимуляторе росту коренів. Потім посадите в грунт з великим вмістом піску, добре обприскати водою, полийте і накрийте скляною банкою. Обприскуйте лимони кожен день, підтримуйте температуру 20-25 градусів. Коли стануть рости молоді пагони, банку зніміть.
2
Інший спосіб розмноження лимона - щеплення. Для початку посійте грейпфрут і дочекайтеся, коли він зійде. Через 2-3 місяці в його сім'ядольні листочки прищепіть клином врасщеп держак від плодоносному лимона. Довжина держака - близько 5-7 см. Обмотайте місце щеплення харчової поліетиленовою плівкою. Зверху накрийте рослина скляною банкою або прозорим поліетиленовим пакетом. Через 3 тижні зніміть пакет, через 2 місяці приберіть обв'язку.
3
Ще лимон можна розмножити отводкой. Виберіть на плодоносному деревце дорослу, добре сформовану гілку. Зніміть кору по кільцю шириною 1-2 см. Обробіть місце без кори стимулятором вкорінення, потім обкласти болотним мохом-сфагнумом, змішаним з річковим піском. Потім обв'яжіть навколо чорним поліетиленом. Через деякий час в розрізі утворюються коріння. Через 2-3 місяці, коли вони зміцніють, можна відокремити гілку з корінням і укоренити її.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8Bau8gld2IY
У багатьох квітникарів-любителів можна побачити на підвіконнях горщики з лимонами, вирощеними з насіння. На жаль, ці рослини починають плодоносити тільки на десятий рік після посіву. Щоб отримати плоди трохи швидше, сіянці слід прищепити.
Вам знадобиться
  • - однорічна гілка плодоносному лимона;
  • - окуліровочний ніж;
  • - поліетиленова стрічка;
  • - садовий вар.
Інструкція
1
Щеплення лимонів методом окулірування проводять в період з весни до початку літа. Для того щоб виконати цю операцію, вам буде потрібно знайти однорічну гілочку плодоносному лимона з декількома добре розвиненими нирками.
2
Якщо у вас немає можливості зробити щеплення негайно, обріжте з гілки все листові пластинки, залишивши черешки. Загорніть гілку у вологу тканину і покладіть в пластиковий пакет, щоб захистити її від пересихання.
3
Вирощені з насіння лимони можна прищеплювати з півторарічного віку, коли ствол біля основи буде товщиною близько семи-восьми міліметрів. Добре переносять щеплення двох-трирічні сіянці. За два дні до щеплення рослину слід рясно полити.
4
На висоті вісім-десять сантиметрів від землі на стовбурі підщепи виберіть місце, куди будете прищеплювати нирку. Кора на місці щеплення повинна бути рівною, без шипів і пошкоджень. Гострим окулірувальним ножем зробіть горизонтальний неглибокий надріз на корі. Вниз від цього надрізу зробіть перпендикулярний йому вертикальний розріз. Враховуйте при цьому, що вам потрібно відокремити кору, а не перерізати рослина навпіл.
5
Пластиковим кінцем окуліровочного ножа подденьте краю кори у місця перетину надрізів і злегка їх підніміть.
6
З приготовленої заздалегідь гілки плодоносному лимона зріжте нирку з щитком. Для цього виберіть на гілці найрозвиненішу нирку і зробіть на сантиметр вище неї горизонтальний розріз. На півтора сантиметра нижче нирки зробіть ще один горизонтальний надріз. Поставте лезо ножа в верхній розріз і, рухаючи лезом вниз і на себе, обережно відокремте нирку з корою і невеликою кількістю деревини.
7
Притримуючи зрізаний вічко за черешок, що залишився від зрізаного листа, щільно вставте його в розріз на корі підщепи.
8
Рухаючись знизу вгору, щільно забинтуйте місце, куди щеплений вічко, поліетиленовою стрічкою, залишивши відкритою тільки саму нирку. Забинтуйте стволик під місцем щеплення і над ним. По можливості замажте місце щеплення невеликою кількістю садового вару так, щоб всередину не потрапила вода.
9
Через три тижні перевірте стан щепленого вічка. Якщо залишений на ньому черешок пожовтів і відпав, щеплення вдалася.
10
Якщо прищеплена нирка прижилася, через місяць ображати верхню частину підщепи на десять сантиметрів вище щеплення.
11
Після того, як прищеплена нирка проросте, обріжте що залишилася над нею частину підщепи в сантиметрі від місця щеплення косим зрізом. Видаліть садовий вар і стрічку, якою ви обмотували місце щеплення.