Як розсадити петунії.

петунії - найбагатший різноманіттям забарвлень рід квіток. Дуже добре виглядає як на балконних фасадах, так і на клумбах і в парках. За своєю природою, петунія - рослина багаторічна, але при нашому кліматі зимувати на відкритому грунті не може. Тому в середині літа необхідно заздалегідь окоренной держак вподобаного рослини. Так петунія легше перенесе зимівлю в приміщенні.
Вам знадобиться
  • - секатор або гострий ніж
  • - ємність (квітковий горщик)
  • - грунт
Інструкція
1
Гострим ножем або секатором відріжте держак з двома вузлами від квітучого куща. Зріз обробіть слабким розчином марганцівки або спеціальним препаратом «Корневин» (стимулятор коренеутворення). Обірвіть бутони (квітки).
2
Держак посадите в добре зволожений землю на глибину 2-2,5 см. Ємності (квіткові горщики) поставте в темне місце. Через 2-4 тижні черешки дадуть коріння.
3
Взимку рослина помістіть в світле приміщення з температурним режимом 10-15 градусів. Ідеальне місце розташування - підвіконня.
4
Поливайте петуньи помірно. Один раз на місяць рослини необхідно підгодовувати азотсодержащими добривами.
5
Після того як ви зрізали необхідну кількість живців з основного куща, підгодуйте його комплексним добривом. Через якийсь час на ньому утворюється нова поросль, і ви знову зможете справити живцювання. Так ви зможете з одного зрілого куща зібрати до 150 живців для подальшої розсадження.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що в осінньо-зимовий період петуньи необхідно підсвічувати спеціальними лампами додаткового освітлення.
Корисна порада
Ідеальна для розсадження петуньи грунт - суміш городньої землі з покупним грунтом (бажано на торф'яній основі) в пропорції 3: 1.Хорошо в грунт додати гідрогель, який також можна придбати в спеціалізованих магазинах. Гранули гідрогелю змішують з розрахунку 1 л на 5 л грунту. Так ви надовго удержите вологу в грунті і обсяги поливу можна скоротити.