Як проявляти фотографії.

Друкувати і проявляти фотографії будинку цілком можливо. Для тих, хто захоплюється чорно-білої фотозйомкою, цей процес обійдеться набагато дешевше, якщо все робити самостійно. До того ж, можна впливати на всі параметри одержуваної фотографії , тоді як у фотолабораторії майстер все зробить так, як подобається саме йому.
Вам знадобиться
  • фотоувеличитель, реле часу, фотопапір, реактиви: проявник і фіксаж для паперу, стоп-ванна, вода для промивки, глянцеватель, червона лампа, Кадрування рамку, кювети (ванночки) для розчинів, пінцет.
Інструкція
1
Вибір фотопаперу. Фотопапір буває нормальна, м'яка, напівм'яка, контрастна та особливо контрастна. Для хорошої плівки найкраще брати нормальну фотопапір. Взагалі, більшість фотографій друкується на нормальної фотопапері, решта види паперу потрібні набагато рідше.
2
Фотоувеличитель. Якщо вдома не знайшлося старого фотоувеличителя, можна запитати у друзів і знайомих, пошукати в коміссионках і на барахолках. Можна досить дешево знайти непоганий радянський непоганий фотоувеличитель. Для плівки 35мм хорошим варіантом є «Ленінград», для 120 - «Нева» або «Крокус». Дорожчі фотоувеличитель часто дуже громіздкі, вони менше підходять початківцям.
3
Підготовка місця. Місце для фотодруку повинно бути темним, але таким, щоб можна було з зручністю розміститися, поставити збільшувач, кювети, глянцеватель, реле часу. Мають бути електричні розетки для лампи, Глянцеватель і реле часу.
4
Встановивши фотоувеличитель і заготовивши всі необхідні реактиви і пристрої, можна починати. Очистіть плівку від пилу і вставте в збільшувач. Насамперед потрібно налаштувати його на різкість. Як правило, збільшувач фокусують, повністю розкривши діафрагму об'єктива. Потім, прикриваючи діафрагму, підбирають експозицію і контрастність паперу. Для цього беруться шматочки фотопаперу і на пробу на них робляться відбитки найтемніших і найсвітліших місць кадру. Щоб підібрати контрастність паперу, з одними і тими ж параметрами спробуйте проявити пробні шматочки з різними видами паперу. Коли пробні відбитки отримані, щоб оцінити їх, вийдіть в приміщення з нормальним світлом, так як при червоному ліхтарі розглянути їх толком не вийде.
5
Обробка відбитків або пробних шматочків в фотохімії. Щоб отримати самі знімки, папір спочатку занурюють в проявник. Час прояви зазвичай становить 2-2,5 хвилин. Не слід намагатися виправити помилки експозиції, допущені на стадії роботи з фотозбільшувача, шляхом збільшення або зменшення витримки в проявнику, інакше знімок вийде дуже контрастний або, навпаки, сірий. Після проявника дістаньте фотографію пінцетом і занурте на кілька секунд в стоп-ванну, а потім в фіксаж на 10-15 хвилин. Після цього фотографії відправляються на промивку в проточній воді.
6
Промивка. Найзручніше - просто налити в ванну води і занурити туди фотографії .
7
Сушка. Знімки розвішуються за допомогою прищіпок і сушаться. Якщо фотопапір призначена для глянцевания, то на цій стадії потрібно використовувати глянцеватель.
Зверніть увагу
фотопапір повинна бути спеціальна, призначена для прояви. Фотопапір для принтерів не підійде!
Корисна порада
Зазвичай краще не друкувати фотографії будинку при повністю відкритій діафрагмі, так як при цьому може сильно знизитися якість одержуваної фотографії.