Як розрахувати обсяг куба. Як расчитать обсяг будинку в кубах.

Розрахувати обсяг куба може знадобитися не тільки при вирішенні математичних завдань. Наприклад, вам необхідно знати, скільки цеглин знаходиться в упаковці кубічної форми або скільки рідкого або сухого речовини поміститься в контейнер. Для цього, звичайно, буде потрібно з'ясувати ще кілька параметрів, але перш за все необхідно розрахувати обсяг куба .
Вам знадобиться
  • Згадати визначення та властивості куба
  • Вимірювальний прилад
Інструкція
1
Згадайте, що таке куб. Це правильний гексаедр - геометричне тіло, кожна грань якого є квадратом. Оскільки всі сторони куба однаковий - то і грані його рівні між собою, так само як і ребра. Тобто для визначення обсягу вам необхідно знати розмір всього однієї грані.
2
Згадайте, чому дорівнює об'єм паралелепіпеда. Він дорівнює площі підстави, помноженої на висоту. Але у куба довжина, ширина і висота рівні між собою. Куб можна поставити на будь-яку грань, все одно площа підстави бидет тієї ж самої, що і в первинному положенні. Позначте ребро куба як а. Знайдіть площу основи. Вона дорівнює добутку довжини на ширину, тобто S = a2 ..
3
Обчисліть об'єм, помноживши площу основи а2 на висоту, яка в даному випадку також дорівнює а. Відповідно, обсяг V дорівнюватиме розміру ребра куба , зведеному в третю ступінь. V = a3.
4
Якщо вам необхідно розрахувати кількість речовини, яким передбачається заповнити контейнер кубічної форми, то необхідно знати щільність цієї речовини. Це кількість буде дорівнює щільності, помноженої на обсяг куба . А для того, щоб розрахувати, наприклад, кількість цегли в контейнері кубічної форми, необхідно обчислити об'єм кожної цеглини, після чого розділити обсяг контейнера на обсяг цегли.
Зверніть увагу
В деяких випадках необхідно знайти не обсяг, а площа стін - наприклад, при розрахунку кількості скла для акваріума. Оскільки всі грані куба однакові, площа складається з площ 6 граней, тобто виражається формулою S = 6a2
Корисна порада
Намагайтеся практичні виміри проводити по можливості точно. Користуватися можна лінійкою, рулеткою, штанген-циркулем. Головне, щоб ділення відповідали стандартам.