Як зробити в домашніх умовах компас.

Компас - не така річ, яку можна знайти в кожному будинку, але зробити його самостійно не складе великої праці. З підручних засобів, які напевно виявляться у кожного, можна виготовити найпростіший компас, який дозволить вам визначити сторони світу.
Інструкція
1
Візьміть невеликий відрізок поролону або пінопласту розміром із сірникову коробку. Він виступатиме як підкладка для стрілки компаса, яку слід виготовити з будь голки. Замість поролону можна використовувати і пінопласт. Головне, щоб матеріал, з якого буде зроблена підкладка, що не тонув у воді і був легким.
2
Тепер потрібно намагнітити імпровізовану стрілку компаса з одного боку і розмагнітити її з іншого. Якщо ви не бачите у себе вдома магнітів, озирніться по сторонах. Ви виявите, що на дверцятах шаф магніт можна знайти в фиксаторах, що утримують дверцята в закритому стані. Крім того, в будь-якому аудіо динаміці можна знайти магніт, який є одним з головних компонентів динаміка. Не обов'язково витягувати магніт. Просто потримайте кінець голки у магніта близько хвилини - цього буде достатньо, щоб його намагнітити.
3
Наступним етапом потрібно розмагнітити інший кінець голки. Зробити це можна за допомогою вогню. Використовуйте запальничку, сірники або конфорку кухонної плити, щоб злегка нагріти кінчик голки (протилежний тому, який намагнічений).
4
Налийте в чашку, глибоку тарілку або будь-яку іншу неметалеву посуд воду майже до країв і опустіть на поверхню підкладку з голкою. Під впливом законів фізики голка повернеться таким чином, що один її кінець буде дивитися на Північ, а другий на Південь. Як ви вже здогадалися, намагнічений кінець буде вказувати на Північ.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TsSnQ5Fb49I
Корисна порада
Якщо Північ спереду, а Південь ззаду, то праворуч буде Схід, а зліва Захід.
Напевно вам доводилося стикатися з такою ситуацією, коли необхідно визначити, де знаходиться північ, де - південь і інші частини Світу, а компаса під рукою немає. Виявляється, найпростіший компас можна зробити своїми руками з підручних матеріалів, які обов'язково знайдуться в будь-якому будинку.
Вам знадобиться
  • - швейна голка;
  • - ємність для води з будь-якого матеріалу, крім металу;
  • - шматок поролону, пінопласту або пробки;
  • - батарейка і дроти;
  • - магніт.
Інструкція
1
Візьміть будь-яку неметалеву ємність, наповніть її прісною водою і поставте на горизонтальну поверхню. Після цього виріжте шматочок поролону розмірами приблизно 3Х3 см. Якщо не знайшли поролон, відріжте плоский кружок від пробки або пінопласту. В цьому випадку акуратно пропиляєте надфилем невеликий жолобок в пробці або пінопласт.
2
Намагнітьте швейну голку, приклавши її хвилин на 10 до магніту. Або обмотайте голку дротом в ізоляції і підключіть її кінці до полюсів батарейки. Майте на увазі, що північ буде показувати той кінець голки, який був прикладений до магніту або приєднаний до негативного полюса батарейки. Щоб не забути про це, помітьте цей кінець легко змиваної фарбою.
3
Підготовленою таким чином голкою акуратно проткніть по центру поролон або покладіть голку в жолобок на пробці або пінопласт. Опустіть конструкцію в ємність з водою. Через деякий час, зробивши кілька обертань, голка зупиниться в певному положенні. Намагнічений кінець імпровізованої стрілки буде вказувати на Північ, протилежний кінець, відповідно, на Південь, з правого боку буде Схід, з лівого - Захід. Для того, щоб розмагнітити голку, потримайте її якийсь час на вогні над газовим пальником або електроплитою.
4
Якщо вам знадобилося зробити імпровізований компас на природі, наприклад, в турпохід, поступите приблизно таким же чином. В якості поплавця використовуйте невеликі шматочки кори дерев, сухі соломинки. Електромагніти візьміть в динаміках радіоприймачів або музичних плеєрів. Елементи живлення також маються на будь радіотехніці, в ліхтарях та інших предметах, що використовують електроенергію.
5
На природі може знадобитися закрити ваш компас від вологи. Використовуйте харчову самоклеящуюся плівку або поліетиленовий пакет. Целофан закріпіть навколо посуду з водою за допомогою нитки або тонкої гумки.