Як зробити з паперу рибку.

У техніці орігамі - старовинного японського мистецтва складання з паперу - можна робити найрізноманітніші фігурки, починаючи від квітів, закінчуючи тваринами і птахами. Складання рибки з паперу доставить чимало задоволення і дорослим, і дітям. Для роботи вам не буде потрібно нічого, крім звичайного квадрата чистої паперу досить великого розміру, щоб не заплутатися в складних згинах.
Інструкція
1
Квадратний лист паперу перегніть навпіл, а потім розгорніть і опустіть до лінії згину верхні кути, поєднавши їх в центрі. Переверніть вийшла фігуру. Потім до лінії згину зігніть вниз бічні сторони фігури і витягніть куточки зі зворотного боку на лицьову.
2
Опустіть боку отриманого квадрата на невелику відстань, підігнувши нижні його краю, після чого знову переверніть заготовку для рибки. Верхній кут перегніть горизонтально на себе, потім знову розгорніть, і зігніть нижні кути до центральної лінії, після чого поверніть заготівлю і в середній її частині намітьте кілька ліній.
3
Зігніть рибку по намічених лініях і сформуйте хвіст, вигнувши крайній кут. Потягніть за кут, а потім вогне всередину верхній кут. Зробіть подвійну складку- «блискавку», а потім витягніть кут «кишені» і повторно зробіть складку блискавку. Таким чином, ви додасте лівому крайньому куті фігури форму відкритого рота.
4
Куточок, отриманий після того як складка буде зроблена, зігніть. Закріпіть кут під верхнім шаром паперу так, щоб його не було помітно. Сформуйте очей рибки - розкрийте кишеню і розплющите його, а потім потягніть вниз паперовий куточок і також розплющите його.
5
Пропрасуйте все згини і перевірте, чи вийде у вас фігурка у вигляді риби, яку можна підвісити на нитку або прикрасити їй інтер'єр.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=S6HdOfXwC80