Як будувати підвал. Як побудувати льох.

Підвальне приміщення зазвичай використовується для господарських потреб. Там зберігаються заготовлені на зиму овочі, банки з соліннями і варенням. Іноді там же зберігаються всілякі господарські дрібниці. Дуже часто в підвалах будинків розміщують інженерні мережі: насосну станцію, електричний бойлер, водяний фільтр і т д. Як же будувати підвал?
Інструкція
1
Ми будемо будувати підвал-погреб, який знадобитися для зберігання запасів на зиму. Такі підвали доцільно будувати в будинках з стрічковим фундаментом і цокольному перекритті. Простіше кажучи, стрічкові фундаменти влаштовують під несучі стіни будинку або під ряд окремих опор, а підлога цокольного поверху буде стелею майбутнього льоху. Така конструкція дозволяє побудувати льох з найменшими матеріальними витратами.
2
Треба враховувати, що грунт на глибині 1,5-2м має практично постійну температуру 5-10 градусів С. Але при цьому підвал слід утеплити, гидроизолировать від грунтових вод і влаштувати правильну вентиляцію.
3
Добре утрамбуйте грунт в котловані і залийте підлогу бетоном, що складається з цементу марки 300 або 400, піску і гравію. Товщина вашої підлоги повинна бути 8 см. Вирівняйте підлогу і загладьте його.
4
При укладанні цегляної стіни залиште невеликий отвір 270х140мм для вентиляції та встановіть туди асбестоцементную трубу відповідного діаметру. Виведіть трубу назовні будинку в невелике заглиблення, прикрийте ямку гратами.
5
Для влаштування гідроізоляції підвалу обкладете котлован по периметру цегляною стіною (в чверть цегли). Наклейте поверх неї обрану вами гідроізоляційну плівку або руберойд, ретельно закладіть всі шви, а слідом за цим зведіть основну цегляну стіну.
6
Першим ділом викопайте котлован для підвалу і видаліть грунт. В готовому будинку вам доведеться робити це вручну. Котлован повинен бути трохи більше передбачуваної площі підвалу.
7
Зазвичай площа підвалу складає 8-10 кв. м, висота його 2-2,2м, заглиблення 1,5 м. Але ці розміри можуть варіюватися залежно від побажання господаря.
8
От і все. Залишилося обштукатурити стіни підвалу та влаштувати в ньому всілякі полиці. Вхід у підвал можливий через спеціальний люк в підлозі приміщення. Щоб спускатися вниз, встановіть підвальну драбину. Вона повинна бути не надто крутий, міцною, з зручними ступенями.
Якщо навіть підвал і не є невід'ємною частиною будь-якого заміського будинку, то його точно можна назвати дуже важливою частиною. У великому підвалі можна розташувати цілий склад для зберігання сирих і консервованих продуктів, будь-яких речей, які поки не потрібні, але можуть знадобитися в майбутньому. Також підвал можна використовувати в якості робочого кабінету або навіть тренажерного залу на дому. Як побудувати хороший підвал, ви зараз дізнаєтесь.
Інструкція
1
Недостатньо для гарного підвалу просто вирити яму. Адже це приміщення має бути надійним, стійким до вологи і добре вентильованим. Перед будівництвом підвалу потрібно спочатку вирити яму глибиною 2 метри і подивитися, набирається там вода. Якщо вода не приходить - вам пощастило. В іншому випадку виникне необхідність проводити гідроізоляційні роботи. І робити це потрібно ретельно, оскільки помилки потім дуже складно і дорого усунути.
2
Найкраще підвал викладати з цегли на глинистому розчині з додаванням піску або з бутового каменю на розчині з піску та вапна. Перед вибором товщини стін підвалу потрібно врахувати конструкцію майбутнього будинку. Якщо він буде капітальним і виконаним з шлакоблоку або цегли, слід робити підвал з товщиною стін на 50 мм більше товщини кладки коробки будинку. Для бутового підвалу стіни повинні бути трохи товщі.
3
Пол краще робити з битої цегли, гравію або керамзиту на глинистому розчині. Далі кладка ущільнюється і захищається від вологи шаром руберойду. Можна і залишити підлогу земляним. Тоді він буде краще підтримувати постійну низьку температуру і усувати неприємні запахи.
4
Перекриття стелі підвалу слід робити з ПКЖ, під них підстеливши дошки для прошивки. Для льохи під всім будинком необхідні опорні колони, якими можуть служити ряди з шлакоблоку або цегли завтовшки 500-600 мм.
5
Особливу увагу потрібно приділити гідроізоляції. Для цього підійде пласт бітуму з Гірса або соломою, пінобетон, пара шарів руберойду або толю. Всі шви потрібно ретельно закласти і ущільнити, щоб в приміщення не просочувалася вода з неприємними запахами.
6
Про вентиляції теж слід подбати. Необхідно для цього зробити два воздухопровода, в якості яких можуть виступити витяжні труби або віконця, розташовані по різних кінцях підвалу по діагоналі. Одна труба (або віконце) повинна знаходитися ближче до підлоги, а інша - до стелі. А за допомогою шторок-засувок можна буде регулювати інтенсивність вентиляції.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Ewrf3oz9jCk
Зверніть увагу
Пристрій підвалу пов'язане з великими труднощами, особливо в тих місцевостях, де ґрунтові води підходять близько до поверхні, а так само в тих випадках, якщо в будинку не живуть постійно. В цьому випадку витрати по споруди підвалу будуть набагато перевершувати можливість збереження в ньому врожаю. Однак, якщо хтось все-таки хоче знати, як побудувати підвал своїми руками, можна описати технологію.
Корисна порада
Як побудувати льох своїми руками. Як будувати сухий льох? Якщо у вас є власний заміський будинок в сільській місцевості, то майже напевно у вашому будинку буде перебувати льох. Але як неприємно іноді буває спуститися в льох і виявити, що ваші банки стоять на половину в воді, а картопля, яка перебувала в ящиках прямо на підлозі, підмоклих. У такі моменти кожен господар думає про те, як зробити свій підвал сухим і чому там знаходиться вода.