Як правильно розвести багаття.

Вогонь життєво необхідний для виживання. Він допоможе вам зігрітися, висушити одяг, приготувати їжу і очистити воду. Розпалювати багаття потрібно навчитися в будь-якому місці, при будь-яких умовах. Знати теоретичні основи недостатньо, головне - оволодіти ними на практиці.
Інструкція
1
Вибір места.Сперва необхідно підготувати майданчик для багаття. Вибирайте її на відкритій місцевості, але вона неодмінно повинна бути захищена від вітру (бажано, щоб поруч була вода). Костер розводите вже на витоптаної майданчику, де немає трави, або на старому вогнищі. Для зручності беріть з собою саперну лопатку - вона допоможе зняти дерен з місця, визначеного вами для багаття. Обов'язково звільніть майданчик від листя, гілок, трави - вони можуть спалахнути.
2
Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки: • Костер потрібно розводити в 4-6 метрах від дерев, пнів або коренів. Над вогнем не повинні висіти гілки дерев. • Ніколи не розпалюйте багаття в хвойних молодняках. В результаті найменшої необережності може виникнути страшна пожежа. • Чи небезпечний багаття на вирубках. Через горючих матеріалів вогонь швидко пошириться, а пожежа буде досить важко зупинити. • Ні в якому разі не розводьте вогонь на торфовищах. Непомічене тління може привести до пожежі, який важко загасити навіть водою.
3
Растопка.Разжіганіе багаття завжди починається з розпалювання, зробіть її з дрібних гілочок, сухого моху, стружок, паперу. У сиру погоду подібний горючий матеріал можна отримати з розколотого сухостою або хвойного опаду, укритого кронами дерев. Підготовлену розпалювання підкладіть під покладений хмиз, а потім підпаліть. Зверху акуратно розмістіть більш товсті дрова. У дощ багаття розводите під накидкою або плащем. Чим сильніше ллє, тим щільніше потрібно укладати розтопку.
4
Паливо для костра.Чтоби вогонь швидше розгорявся, використовуйте сухе або вже просушенное дерево. Дрова сушіть над багаттям, уклавши їх на високі поперечини. Зелені колоди розмістіть таким чином, щоб вони прикривали багаття від вітру.