Як розмножити декабриста.

Доглянута і правильно вирощувана шлюмбергера усічена або шлюмбергера букле (саме цим видам віддається перевагу російськими квітникарями), більше відома в народі під назвою декабрист або Зигокактус, незмінно радує своїх господарів пишним цвітінням в зимові місяці. За заявами психологів, ця квітка допомагає пережити затяжну зиму самотнім і схильним до депресивних станів людям. За одне тільки це йому можна сказати спасибі. Справжні любителі декабриста завжди раді поділитися своїм квіткою з тими, хто його не має. Розмножити його досить просто.
Інструкція
1
Дочекайтеся, коли декабрист розквітне (зазвичай це кінець лютого), і відокремте кілька кінцевих фрагментів (живців) рослини. Кожен з них повинен мати 2-3 сегмента. Відокремлюються вони дуже легко.
2
Покладіть живці на папір і залиште їх на 1-2 дні для подвяливания в темному, але добре провітрюваному місці.
3
Поки живці подвяливаются, приготуйте землю. Візьміть по 1-й частині листової, дернової і торф'яної землі, 1 частина річкового піску, і трохи цегляної крихти. На дні горщика влаштуйте дренаж з керамзиту. Коли приготування грунт самим, купите в спеціалізованому магазині готову землю для кактусів. Засипте землю в просторий і неглибокий горщик.
4
Живці помістіть в зволожену землю вертикально, не заглиблюючи (вони повинні як би стояти на поверхні землі). Щоб прискорити процес вкорінення, можна накрити горщик плівкою або банкою. Не забувайте час від часу провітрювати посадки. Полив теплою водою помірний, не треба проливати весь шар землі до дренажу.
5
Щойно побачите на черешках поява нових сегментів, знімайте плівку і починайте доглядати за декабристом, як за дорослим рослиною. Тобто поливайте відстояною водою кімнатної температури (квітка не переносить холодну воду), не допускайте надлишку вологи щоб уникнути загнивання і відмирання коренів.
Корисна порада
Можна відразу після відділення від материнської рослини поставити живці в воду, де вони швидко дадуть корінці. Однак квітникарі відзначають, що підв'ялені на повітрі живці безболісно приживаються в горщику. Якщо ви посадите в один горщик відразу кілька живців (5-6), то декабрист виросте пишним кущем, а під час цвітіння буде більш ефектним.
Декабристи радують своїх господарів ніжними кольорами в той час, коли інші рослини переживають період зимового сну. Забезпечити сприятливі умови даному виду не важко, якщо правильно витримати температурний і світловий режим. Важливу роль відіграє і обсяг поливів, який змінюється разом з порами року.
Інструкція
1
Зима - особливо важливий час для декабриста, бо саме тоді він набирає бутони і зацвітає. Забезпечте рослині регулярний полив і підгодовуйте добривами, призначеними для кактусів. Квітів варто чекати в грудні або січні. У період, коли декабрист набере бутони, ставлення до неї має стати особливо дбайливим. Не можна міняти звичних умов квітки, що стосується температури, достатку світла і об'єму поливів. Горщик також краще не зрушувати з місця. Починаючи з лютого, поступово скорочуйте полив і перенесіть рослина в темне більш прохолодне місце. Сплячка у цієї квітки триває з лютого по середину-кінець березня. В цей час декабрист набирається сил перед наступним сезоном.
2
Навесні поверніться до колишнього обсягу поливу. Хоча декабрист і відноситься до кактусам, він не так добре вміє накопичувати воду, тому потребує практично в тому ж режимі поливу, що і різноманітні листяні рослини. Визначити, чи потрібна декабристу вода, можна по верхньому шару грунту. Однак більш надійним способом буде занурити в землю дерев'яну паличку або палець, щоб визначити вологість більш глибоких шарів. Надлишок води може призвести до того, що коріння загинє і рослина зів'яне.
3
Влітку потреби декабриста в чому залежать від температури повітря. Квітка «любить» яскраве світло і тепло. Прямих сонячних променів все ж слід уникати, тому краще заховати горщик за віконним тюлем, який розсіює світло. Пам'ятайте, що чим спекотніше в кімнаті, тим швидше буде висихати грунт і тим більше рослина потребуватиме поливі. Щоб декабрист ріс здоровим і сильним, використовуйте «м'яку» воду.
4
Восени декабрист готується до цвітіння. Обсяг поливу слід поступово зменшувати, а температуру повітря знижувати до 12 - 14 градусів. Не бійтеся переморозіть квітка. Незважаючи на всю свою теплолюбність, декабрист легко переносить «похолодання» аж до 9 - 10 градусів. Недолік води і прохолодне повітря допоможуть новим зав'язі сформуватися. Знову збільшувати полив можна з листопада місяця, при цьому підвищивши температуру до 15 градусів.
Корисна порада
Крім звичайного поливу, проводите періодичні обприскування декабриста. Корисним буде й обмити рослину теплою водою.