Як провести ділові переговори ?

Правильно провести ділові переговори справжнє мистецтво. Дипломатичні навички можуть бути дані людині від народження, але цьому можна і навчитися. Є кілька принципів і правил, дотримуючись яких, домогтися успіху при проведенні ділових переговорів буде набагато простіше. Діловий етикет - теж одна з найважливіших складових питання.
Інструкція
1
Важливі будь дрібниці. Щоб правильно провести переговори , слід постаратися врахувати якомога більше.
2
Згідно правилам, слід зустріти ділових партнерів приблизно в середині приміщення і потиснути їм руки. Якщо зробити це відразу біля входу, партнери можуть сприйняти таку зустріч, як запобігливість. Якщо ж покровительственно сидіти на своєму місці, очікуючи, коли інша сторона переговорів підійде сама - це вже поблажливе ставлення, яке може зачепити.
3
Рукостискання має бути рішучим, але не надто жорстким. М'яке рукостискання не прийнято на ділових переговорах. Якщо з ввічливості не "використовувати силу» під час рукостискання, то ділові партнери можуть сприйняти це, як символ нетрадиційної орієнтації.
4
Сторона, організуюча місце зустрічі для переговорів, повинна подбати про те, щоб сторона-гість почувалася нарівні з приймаючою. Найзручніші місця дістаються лідерам переговорів, а співробітники посадою нижче, розташовуються далі від них. Але, згідно діловому етикету, жінки, навіть якщо їх посаду зовсім незначна, не можуть перебувати на «гірших» місцях.
5
Кожен учасник переговорів повинен мати на своєму столі воду, блокнот з ручкою, фрукти або цукерки. Приблизно через 5-10 хвилин ведення переговорів настає саме час для того, щоб принести каву і чай.
6
Зазвичай відразу мова про цікавить питанні не заводять. Спочатку кілька хвилин ведеться світська бесіда. Якщо переговори вже добігають кінця, а сторона-гість, що не визначившись з рішенням, починає згадувати анекдоти або переводить до розмов на сторонні теми - це ознака того, що керівництву компанії потрібно поміркувати, відповідь буде дещо пізніше.
7
По завершенні переговорів подаються вино і маленькі бутерброди або тістечка. Якщо переговори завершилися досягненням угоди або ув'язненням контакту, обов'язково подається шампанське. Приймаюча сторона проводжає гостей на вулицю до транспорту.
8
Психологічна сторона договорів вкрай важлива. Корисно заздалегідь довідатися про слабкості і сильних сторонах партнера. Скористатися слабостями чи ні - вибір для конкретної ситуації, але ось недооцінити сильні якості ділового партнера - вже промах.
9
Слід заздалегідь обміркувати стратегію поведінки, основну лінію і план проведення переговорів. При цьому у партнерів також буде своя лінія, і важливо тут не ущемити нічиї інтереси.
Зверніть увагу
Ознаки того, що вам брешуть: партнер нервово смикає гудзик або ручку, відводить очі, прикриває рукою рот або ніс, явно нервує, відводить очі.
Переговори є невід'ємною частиною кожної сфери діяльності. Людина повинна вміти домовлятися з партнерами по роботі, з клієнтами, зі своїми колегами, з керівництвом. Вести переговори - це ціле мистецтво.
Інструкція
1
Оберіть зручний час і місце для переговорів. Найкраще переговори проводити в першій половині дня, коли всі сповнені сил. Тоді при необхідності можна буде їх продовжити. Вибір місця також дуже важливий. Найкраще вести переговори на своїй території, так як багато хто вважає, що приймаюча сторона має набагато більш виграшну позицію. Можна провести переговори і на нейтральній території, це зробить спілкування неформальним.
2
Приділіть увагу своїй зовнішності. Вести переговори найправильніше в діловому костюмі.
3
Проведіть інформаційну підготовку. Постарайтеся з різних джерел зібрати вичерпну інформацію про ваше опонентові. Це допоможе вам підготувати заздалегідь аргументи, які стануть у нагоді під час переговорів і підкажуть шляхи вирішення поставленого завдання.
4
Конкретно сформулюйте мету переговорів. Чітко уявляйте собі, що ви хочете реально отримати від переговорів. Налаштуйте себе на позитивний результат. Акцентуйте увагу на найбільш важливі моменти, водночас робіть у своїй промові паузи. Починайте з тих питань, по яких найбільш просто досягти згоди. Це дасть позитивний імпульс.
5
Обов'язково дотримуйтеся попередньо складеного плану ведення переговорів. Почніть з загальних і найбільш простих запитань, поступово переходячи до більш складних, демонструйте можливість досягнення взаєморозуміння, а в спірних питаннях - компромісу. Починайте переговори першими, не давайте перехопити ініціативу.
6
Пам'ятайте, що увага людини вже через годину переговорів притупляється, тому не варто затягувати переговори, а при відсутності результату варто зробити перерву.
7
Пам'ятайте, що швидше запам'ятовується сенс звернення, ніж слова. Тому обов'язково переконайтеся, що вас розуміють правильно, враховуйте інтелектуальний потенціал опонента. Викладайте свої тези логічно й аргументовано. Інакше нерозуміння спричинить неправильні висновки.
8
Будьте переконливі і об'єктивні, ніколи не піддавайтеся емоціям. Уміло перехоплюйте ініціативу і потримайте. Закінчуйте свої репліки питанням і намагайтеся прогнозувати реакцію опонента. Це вам допоможе в досягненні наміченої мети.
9
Навчитися ефективно вести переговори може будь-яка людина. Головне дотримуватися певних правил їх ведення, ретельно готуватися до переговорів, тоді перемога буде за вами!