Як розвинути у дитини слух.

Хороший слух є одним з найважливіших умов формування мови у дітей. Тому розвивати слух необхідно з самого народження, це дозволить уникнути появи мовних дефектів.
Інструкція
1
Всі знають, що з малюком необхідно починати розмовляти з самого народження: читати в слух , співати дитячі пісні і колискові, розповідати потішки, але не всі розуміють, який вплив це справляє на розвиток слух а. На думку фахівців, потішки та колисанки мають дуже легку до дитиною ритміку. І зовсім не важливий сенс сказаного, головне, щоб голос при цьому був спокійний і доброзичливий.
2
Брязкальця, дзвіночки - це теж не марна винахід. З їх допомогою проводять заняття, спрямовані не тільки на розвиток слух а, а й на розвиток дрібної моторики та зору. Неголосно зателефонуйте в дзвіночок спочатку з одного боку і дочекайтеся, щоб крихітка повернув голову в бік звуку, потім виконайте те ж саме з іншого боку. При регулярних заняттях малюки можуть дуже швидко навчитися знаходити очима предмет, який видає звук. Це один з найефективніших вправ, спрямованих на розвиток звуку.
3
Багато батьків ще до народження дитини починають будувати плани на його майбутнє. І часто перше місце в них займає мрія про те, що їх геніальна дитина буде обов'язково вчитися в музичній школі і знати як мінімум дві мови. Крім бажання дитини і здібностей для реалізації цих планів необхідно володіти музичним слух ом. Для його розвитку під час неспання малюкові корисно включати звуковий фон: спів птахів, шум лісу, класичну музику.
4
Розвиваючи слух дитини, ви допомагаєте йому швидше опанувати усній промовою. У таких дітей практично відсутні будь-які дефекти мови, так як у них добре розвинений фонематичний слух : діти добре чують і розрізняють всі звуки і відповідно можуть їх правильно відтворювати і усно, і на листі. У них набагато рідше зустрічаються помилки при написанні схожих за звучанням слів, наприклад, лисиця-лісу. Це істотно підвищує рівень грамотності і полегшує процес навчання в школі.