Як керувати персоналом.

Майстерність керівника полягає в умінні управляти людьми таким чином, щоб виконувалися всі необхідні функції швидко і злагоджено. Ви можете бути прихильником авторитарного типу і, під страхом звільнення, змушувати співробітників вас слухатися. Або шляхетним демократом і будувати відношення на довіру і повагу до кожного співробітника. Строгих правил управління персоналом не існує. Все залежить від вас.
Інструкція
1
Виберете стиль управління персоналом . Ще до початку вашого першого робочого дня потрібно визначитися зі стилем управління персоналом . Деякі менеджери з персоналу вважають за краще працювати в злагодженій і дружній команді фахівців і ще на етапі співбесіди відсівають працівників - одинаків. Інші роблять ставки на кар'єристів, за якими потягнуться всі інші співробітники фірми.
2
Постарайтеся завести якомога більше друзів і союзників. У кожному колективі є лідери: постарайтеся залучити їх на свою сторону. Це не обов'язково, але дуже полегшить вам життя в отриманні необхідної інформації про внутрішнє життя колективу.
3
Не намагайтеся бути розумнішими підлеглих і надавайте їм право на помилку. Якщо ви керівник, це не означає що ви найдосвідченіший і розумний співробітник. Не прагніть показати всім, що ви знаєте все. Не намагайтеся контролювати кожен крок співробітників, і це навчить їх нести повну відповідальність за свою роботу. Ваше завдання - використати знання і вміння ваших співробітників для досягнення хороших результатів. Для поліпшення роботи слід ставити оцінки своїм підлеглим, але не у вигляді п'ятибальною шкали, а в вигляді підбадьорення і осуду.
4
Покажіть приклад ідеального працівника. Будьте самі хорошим співробітником. Дотримуйтеся дистанції у відносинах, так як ви авторитет для своїх підлеглих, і вони будуть на вас рівнятися.
Хіба можна керувати жінками, вони ж вічно собі на умі! Чисто дамський колектив традиційно вважається важким навіть для досвідченого керівника. І примхливі вони, і з роботи норовлять піти раніше, домогтися від них трудових перемог здається нездійсненним завданням. Однак це можливо, потрібно лише оволодіти деякими прийомами.
Інструкція
1
Для початку варто дізнатися сімейний стан всіх ваших підлеглих. У заміжніх і тих, хто не обтяжений шлюбними узами, зовсім різні стимули до роботи.
2
Побудуйте графік роботи так, щоб співробітниці, які мають маленьких дітей, могли виконувати частину своїх обов'язків з дому. Запропонуйте їм гнучкий графік або дозвольте приходити на годину пізніше. Справа від цього, швидше за все, не постраждає. Зате ви перестанете дратуватися через вічних запізнень і зірваних термінів здачі звітності.
3
Незаміжні дами буквально горять на роботі, і ви побоюєтеся, вже чи не мітять вони в ваше крісло? Хваліть їх за завзяття, поважайте їх працю і ... завантажте додатковими обов'язками, заявивши, що довіряєте їм найважливішу частину роботи. Затяті кар'єристки оцінять вашу увагу, а на інтриги у них просто не залишиться сил і часу.
4
Уважно вивчіть відносини в колективі, визначте неформальних лідерів і зробіть їх своїми союзниками. Продумайте систему посадових заохочень і покарань, узгодьте її з найбільш активними співробітницями. Вони повинні розуміти, що збираються разом не тільки для того, щоб обговорювати серіали в курилці. Не давайте їм забути, що ви - строгий начальник.
5
Придумайте ідеї для загального дозвілля. Після роботи можна відправитися в клуб або на природу, не нехтуйте неформальним спілкуванням, але - строго після завершення робочого дня. Таким чином ви дасте зрозуміти, що ніщо людське вам не чуже, але справі час, а потісі - година. І розслаблятися коштує не замість роботи, а після неї.
6
Щоб погасити конфлікти, вникайте в них. Це неприємно, але необхідно. Інакше ви ризикуєте стати жертвою політики замовчування. «А нашому начальнику все одно», - нехай такого про вас ніколи не говорять. Ви повинні володіти ситуацією, щоб нею керувати.
7
Таким чином, головне в керівництві жіночим колективом - людський підхід. Залиште жінкам право бути жінками. З часом ви переконаєтеся, що підлеглі вам дами - прекрасні співробітники, а знайти з ними спільну мову не так вже й складно.