Як малювати балончиком.

Графіті - це вид сучасного вуличного мистецтва, що іде своїми коренями в далеке минуле. Багато мистецтвознавці стверджують, що наскальні малюнки, знайдені в печерах первісних людей, є ні що інше, як зародження цього виду творчості. Для того щоб стати графіті-художником, вам зовсім не обов'язково розбиратися в мистецтві або мати якесь художню освіту. Все, що вам знадобиться для самовираження - це пара балончиків, фантазія і рівна вертикальна поверхня.
Вам знадобиться
  • Ескіз майбутнього зображення
  • Балони з фарбою
  • Респіратор і одноразові рукавички
  • Програми компанії Adobe - Photoshop, Freehand, Illustrator
Інструкція
1
Поняття плагіату в графіті не існує. Тому вам доведеться запастися папером, олівцем і терпінням для створення свого оригінального ескізу. В графіті немає особливих критеріїв у виборі сюжету - основою вашого зображення може стати все, що завгодно - починаючи від відомої цитати, закінчуючи зображенням близької людини. Також для створення скетчу ви можете використовувати комп'ютерні програми компанії Adobe - Photoshop, Freehand, Illustrator.
2
Коли ескіз виконаний, можна переходити до колорування - підбору колірних поєднань для вашого майбутнього малюнка. Для пошуку найкращих варіантів ви можете використовувати «колірне коло» або керуватися виключно власним смаком.
3
Для того щоб ваш малюнок виглядав найкращим чином, варто приділити особливу увагу вибору фарби і поверхні, на яку буде наноситися зображення. Чи не коштувати в цілях економії купувати дешеву фарбу - такі балони найчастіше залишають непривабливі патьоки під час малювання і швидко виходять з ладу. Перед покупкою обов'язково перевірте термін придатності і робочий стан балончика - фарба повинна рівномірно розподілятися при натисканні на ковпачок з середньою силою.
4
Для того щоб домогтися найкращого зовнішнього вигляду графіті, бажано використовувати рівну вертикальну поверхню. В іншому випадку вам доведеться самостійно заґрунтувати нерівну поверхню стіни. Не забувайте також і про те, що малювання на громадських спорудах розцінюється скоріше як вандалізм, ніж акт мистецтва.
5
Не нехтуйте засобами захисту - обов'язково використовуйте респіратор і одноразові рукавички.
6
Вибирайте вдалий час для малювання. Холодна і вітряна погода - не найкращі помічники в даному випадку.
7
Першим етапом у створенні графіті є перенесення ескізу на стіну. Потім виконується робота з фоном і промальовування контурів. І тільки після цього можна переходити до опрацювання деталей зображення.
8
Для того щоб уникнути виникнення патьоків, вам потрібно навчитися швидко працювати рукою, не зупиняючись. Спочатку це буде вдаватися насилу, але в процесі практики ваші лінії і заливки стануть ідеально рівними.
9
Після того як ваше зображення буде закінчено, не забудьте поставте «тег» - своєрідний «афтограф» графітчиків. Це вважається хорошим тоном в середовищі вуличних художників.
Корисна порада
При виникненні патьоків ніколи не намагайтеся моментально від них позбутися. Зачекайте, поки патьок висохне, і тільки після цього зафарбуйте його відповідним кольором.