Як виростити міцну розсаду.

Від того, який вийде ваша розсада, багато в чому залежить майбутній урожай. Якщо паростки потерпатимуть від нестачі світла - витягнуться. Високі температури не дозволять розсаді загартуватися. Рясний або занадто рідкісний полив утруднить розвиток кореневої системи. Всі ці тонкощі потрібно мати увазі в битві за врожайні грядки.
Вам знадобиться
  • Ящик для розсади, грунт, насіння, вода, лійка, лопатка, добрива.
Інструкція
1
Змішайте в рівних пропорціях садову землю з компостом, додайте 2-3 гр фосфорних добрив на кожен кілограм вийшла суміші. Наповніть ящики для розсади. При їх відсутності можна взяти стаканчики з-під сметани або коробки з-під молочних напоїв. Для виходу надлишків води, утворюватися при поливі, зробіть в ємностях для вирощування розсади кілька отворів.
2
Наповніть ящики, коробки і стаканчики землею. Намагайтеся набивати досить щільно, інакше потім доведеться додавати, адже земля неминуче осяде після першого ж поливу. Залиште їх на кілька днів. Тим часом підготуйте насіння. Одні потребують загартуванню (морква, буряк, селера кореневої). Інші - в проращивании (капуста, бобові, огірки). Для третіх сприятливо набухання в слабо пофарбованому розчині перманганату калію (помідори, перець, баштанні).
3
Полийте землю в підготовлених ємностях. Зробіть борозенки або лунки. Що саме вибрати - залежить від величини насіння. Першим способом має сенс садити розсаду тих рослин, насіння яких мають невеликий розмір. Другий спосіб дозволяє кожне насіннячко садити окремо, тому в даному випадку лунки все-таки краща. Для підстраховки в одну лунку висаджуйте по парі насіння.
4
Накрийте землю з посіяними насінням поліетиленом, поставте в досить тепле місце. Як тільки з'являться перші сходи, зніміть захисну плівку, молоденьким рослинам необхідне світло. Міцна розсада виходить тільки при довгому світловому дні. Час впливу ультрафіолетових променів повинно бути не менше 6-7 годин. При недостатньому освітленні розсада потребує додаткової підсвічуванню.
5
Поливайте розсаду у міру висихання грунту. На стадії 3-4 справжнього листка (відлік після сім'ядольних листків) рослини слід пікірувати за індивідуальними горщикам. Грунт для них має сенс підготувати таку ж, як це було описано раніше. Висаджуючи, що не заглубляйте. Агротехніка більшості овочевих культур не передбачає глибоких посадок. Після поливу неодмінно розпушіть грунт, це поліпшить циркуляцію повітря і підвищить приживлюваність.
6
Підгодуйте. Міцну розсаду можна виростити, тільки дотримуючись оптимальний баланс між органічними і мінеральними добривами. Приблизно через 2 тижні після сходів саджанці слід почати загартовувати. Відкривайте днем рами теплиці, якщо вирощуєте розсаду на присадибній ділянці. У домашніх умовах можна залишати на ніч відкритими кватирки. Намагайтеся уникати протягу. Саджанці - як діти, при найменшому протязі можуть «пробачити».
Зверніть увагу
загущених посадки розсади скорочує площу харчування кожної окремої рослини. Пікірують саджанці, щоб вони не росли надто густо.
Корисна порада
Поливайте розсаду з лійки з розсікачем води, тим самим ви вбережете молоденькі рослини від вилягання.