Як виростити цикорій.

Цикорій - це дивовижна рослина. Його молоді пагони можуть використовуватися для гасіння, з коріння роблять один з кращих замінників кави, а при зимової вигонки отримують невеликі щільні качанчики. Салатний цикорій активно застосовується в європейській кухні.
Вам знадобиться
  • Земля, насіння, лопата, вода, лійка, добрива, темна комора або льох.
Інструкція
1
Проізвесткуйте землю, якщо її кислотність більше нейтральною. Нейтральні або лужні грунту у вапнуванні не потребують. Внесіть з осені 5-8 кг свіжого гною на кожен квадратний метр гряди. При осінньому известковании одночасне внесення гною небажано, в цьому випадку доцільно від нього відмовитися на користь весняного змішування ґрунту з компостом. Обов'язково додайте подвійний суперфосфат. Все кореневі рослини чуйні на фосфатні добрива.
2
Зробіть хороший дренажний шар, якщо збираєтеся вирощувати цикорій на важких глинистих ґрунтах. Застій води згубний для його коренів. Не любить рослина і засухи. При недостатніх поливах коріння викривляються, виростаючи дрібними і волокнистими. Прокреслите борозенки на відстані 20 см один від одного. Висійте насіння. Зовсім трохи присипте їх землею і полийте водою кімнатної температури, надівши на лійку рассекатель. Якщо поливна вода занадто холодна, це може знизити температуру грунту, насіння будуть проростати повільніше.
3
просапайте сходи на стадії сім'ядольних листків. Цикорій зростає не дуже швидко, його можуть заглушити такі бур'яни, як мокриця, снить, осот. Просапуючи, не лінуйтеся витягувати бур'ян із корінням, згодом це вбереже вас від необхідності частих повторних прополок. Коли цикорій виросте до 4-5 см, прорідити його, залишаючи в бороздке рослини на відстані 10-15 см один від одного. Загущені посадки не дозволять вирости кореневищам гідних споживчих якостей.
4
Збирайте урожай до настання стійких осінніх заморозків. Обрубують листя, а кореневища, промивши і нарізавши, висушіть на деку в духовій шафі. Коли охолонуть, розмели їх в кавомолці - підбадьорливий напій приємного смаку на сніданок або обід гарантований.
5
Використовуйте коріння цикорію і для вигонки салатних кочанчиков. Для цього коріння з невеликими «пеньками», утворюючими точку росту, обтрусіть від землі, трохи підсушіть в тіні, складіть в ящики з піском і приберіть в прохолодне місце, наприклад, льох. Через кілька місяців підготуйте ящики із землею (досить шару 30-40 см). Полийте. Висадіть в них кореневища цикорію «мостовим способом», щільно розміщуючи один поруч з одним. Помістіть ящики в темне місце - льох або комору, якщо мова йде про міській квартирі. За два тижні коріння дадуть щільні білі качани розміром близько 1о-15 см. З них виходить чудовий салат.
Зверніть увагу
При вирощуванні цикорію особливу увагу слід приділяти глибині орного шару. Щоб коріння були досить великими, земля повинна містити багатий запас органічних добрив. Але свіжий гній цій рослині протипоказаний.
Корисна порада
Дотримуйтесь сівозміну: чи не повертайте цикорій на ту ж грядку, щонайменше, 4-5 років.