Як удобрювати яблуні. Як правильно підгодувати гноєм яблуню.

Яблуні , як і всі зерняткові плодові дерева, при посадці потребують великої запасі органічних і мінеральних добрив. Причому ці добрива повинні вноситися в доступній для дерев формі. Так, свіжий гній небажаний, він розкладається повільніше, ніж, скажімо, компостній земля.
Вам знадобиться
  • Яблуня, мінеральні та органічні добрива, бочка, вода, лійка, ківш, лопата.
Інструкція
1
Передбачите багатошарові добрива для яблунь ще на стадії посадки дерева. Вирийте яму діаметром близько 3-х метрів, глибиною близько метра. Засипте її до половини корою старих дерев, тирсою і т.д. Окропити масу «інтавір», що захистить від шкідливих комах. Утрамбуйте кору, потоптавшись на ній. Як правило, такі матеріали перегнивають за 2-3 роки, так що це добриво для яблуні ми приберегли про запас. Другий шар - перегнилий гній або компост. Не шкодуйте його, він - запорука нормального росту плодового саджанця вже цього року.
2
Помістіть корінь дерева в яму таким чином, щоб місце щеплення (потовщення на нижній частині ствола досить близько до кореневища) залишилося над землею. Якщо його закопати, то яблуня набагато пізніше увійде в пору плодоношення через те, що щепу буде змушений утворити власну кореневу систему, а не користуватися корінням підщепи. Засипте кореневище родючої садової землею. Утрамбуйте. Прокреслите держаком лопати пристовбурні кола, рясно полийте.
3
Проведіть першу підгодівлю добривами приблизно через пару тижнів після висадки. Якщо садили яблуню навесні - більш вигідна азотисті добрива. Дерева, висаджені восени, більш чуйні на внесення калійних. Беріть мінеральних речовин з розрахунку 20-30 гр сечовини або 15-20 гр калійної селітри на відро води. Як випливає розмішайте, вилийте під дерево, намагаючись потрапити в пристовбурні кола.
4
На наступний рік навесні підгодуйте яблуню рідким гноєм. Це - одне з кращих органічних добрив. Для його приготування розмішайте гній з водою в пропорції 1: 5, дайте перебродити на сонці протягом 3-5 днів, вилийте під яблуню. Після підгодівлі рідким гноєм пристовбурні кола перекопайте. Через пару тижнів, приблизно в середині травня, внесіть мікроелементи, містять магній, бор і молібден.
5
Коли на деревах почнуть з'являтися бутони, внесення рідких добрив повторіть. На цей раз візьміть розчин перебродило бур'яну. Ця технологія називається «закваскою». 10 кг бур'янів залийте відром води, залиште на сонці на тиждень, потім процідіть. Дане добриво - одне з найвдаліших для молодих яблунь.
6
В середині літа (для дерев, що вже вступили в пору плодоношення, «точкою ікс» є початок активного наливу плодів) знову внесіть рідкий гній. Восени яблуні добре полийте: під кожне дерево вилийте не менше 50 літрів води. Вважається, так їм буде легше перезимувати. А потім в пристовбурні кола внесіть близько 50 гр подвійного суперфосфату і злегка перекопайте землю.
Зверніть увагу
Якщо вирішите підгодовувати яблуні пташиним послідом, обов'язково дайте йому перепреть, після чого розведіть водою, інакше дерева можуть отримати опік.
Корисна порада
Удобрюючи яблуні фосфорними добривами, робіть це пізньої осені. Бажано, щоб дерева «спали», тобто були поза часом інтенсивного росту.