Як плисти на човні. Як плавати на човні инструк.

Здавна людина намагалася урізноманітнити своє оточення різними корисними пристосуваннями, які полегшують життєдіяльність. Однією з різновидів таких технологічних помічників є транспорт. Різні види транспорту незамінні в певних умовах. Давайте з'ясуємо, як можна переміщатися по воді за допомогою човна.
Інструкція
1
Роздобудьте човен або візьміть в прокаті на човнової станції.
2
Доставте човен до берега. Для цього використовуйте автопричіп або замовте доставку. Надувний човен укладіть в рюкзак, не забувши взяти і насос.
3
Передбачите наявність рятувального жилета. Він стане в нагоді, якщо ви опинитеся у воді далеко від берега.
4
Для випадків, коли корпус плавзасоби пошкодиться, або хвилі в нього закинуть води, візьміть зручну ємність, щоб вичерпувати за борт воду.
5
Спустите судно на воду. Надувний човен попередньо необхідно накачати повітрям.
6
Перевірте наявність весел (якщо човен це передбачає), кріплення щогл (у разі парусного човна), і якщо вона велика, наявність вантажу службовця якорем. На моторному човні встановіть мотор, якщо він знімний. Заправте паливом згідно з доданою до нього інструкцією, дотримуючись правил пожежної безпеки.
7
Забирайтеся в човен, намагаючись її не перекинути. Витягніть з води якір або відв'яжіть її.
8
Для весловому човни вставте весла в кочети. Зручно розташований так, щоб спина була звернена в носову частину човна. У моторній човні розташуйтеся в задній частині у мотора.
9
Починайте працювати веслами поперемінно або синхронно, або заведіть мотор або розправте вітрило і зловіть попутний вітер.
10
Періодично корегуйте напрямок руху: для парусника - вітрилами, для моторного човна - змінюючи поворот навколо осі кріплення мотора, а для весловому човни - надаючи менші зусилля на весло одного з бортів.
11
Будьте уважним капітаном, уникайте різних перепон, які можливі в воді - мілина, корчі, густі зарості водоростей тощо. Якщо можливо, заздалегідь з'ясуйте безпечний маршрут прямування від місця вашого старту до кінцевої точки. Або хоча б розпитайте, які місця найкраще уникати для того типу човна, на якій ви вирушили в плавати.
Зверніть увагу
Особливу увагу звертайте на пропливають купальщиків, плавців і інші човни, уникайте зіткнення з німі.Воздержітесь від користування човном в шторм і грозу.