Як розправити пух в пуховику.

Прання пуховика частенько закінчується гіркими сльозами його власника. Шикарне легке повітряне пальто або куртка в один момент перетворюються в жалюгідний і непривабливий мішок, набитий мокрими і твердими грудками. Жах! Ви ридаєте біля пральної машини, посипаєте голову пральним порошком і клянете себе за те, що пошкодували грошей на хімчистку. Не впадайте у відчай завчасно. Можна ще спробувати врятувати улюблений пуховик.
Інструкція
1
Ярлички на більшості сучасних пуховиків допускають щадну прання при низьких температурах, забороняючи, як правило, лише відбілювання і сушку в машині. Якщо пуховик при цьому добре прострочено і набитий хорошим пухом, то йому загрожують мінімальні втрати. Проте, для більшого спокою покладіть в барабан машини разом з річчю кілька тенісних м'ячиків - це дозволить пуховику менше постраждати.
2
Після закінчення прання розкладіть пуховик в горизонтальному положенні і ретельно його пощипайте, розправляючи зім'ято пух. Коли куртка стане знову більш-менш схожа на куртку, залиште її просохнути. Коли основна волога піде, повісьте річ на плічка до повного висихання. Періодично знімайте її і знову прощіпивайте. Якщо під час сушки пух НЕ просохне повністю, він може згаснути всередині речі, тоді улюблений пуховик почне виділяти противний затхлий запах.
3
Чим краще просихає пуховик, тим легше він стає, отже, тим простіше розправити пухові грудки. У зв'язку з цим може виявитися корисною «контрастна сушка» - вивішувати пуховик на плічках почергово на балкон на мороз, а потім в домашнє тепло, кожен раз ретельно його збиваючи.
4
Переконавшись, що пуховик абсолютно висох, знову покладіть його в пральну машину разом з тенісними м'ячиками і включіть функцію «віджим».
5
Останній штрих: кілька хвилин ретельно збивайте пуховик руками, наче він - подушка, щоб краще розправити пух.
Пуховики зі спеціальним просоченням краще приводити в порядок до сезону в хімчистці, тому що після домашньої прання тканина може втратити свої вологозахисні властивості. Але якщо ви все-таки зважилися самостійно попрати пуховик, то слід дотримуватися деяких правил прасування пуховика для повернення йому первозданного вигляду.
Вам знадобиться
  • - тонка тканина (або марля);
  • - праска
Інструкція
1
Розгладьте пуховик праскою, встановленим на мінімальну потужність (температура повинна бути не більше 110 градусів). Виворітну сторону пуховика допускається гладити безпосередньо підошвою праски, тобто без марлі, але лицьову сторону краще проглаживать через марлеву тканину.
2
Для отримання кращого результату трохи розприскайте воду з праски - видалення складочок на поверхні пуховика. Якщо праска оснащений вбудованою функцією парового удару, то скористайтеся нею.
3
Повісьте пуховик на вішалку (вішалку-плечики) таким чином, щоб у пуховика не було дотику ні з якою вертикальної поверхнею. Установіть мінімальну температуру для вертикального відпарювання і обробіть всю поверхню пуховика. Цей спосіб допоможе уникнути зайвого замятия пуху.
4
Якщо поруч з вами немає праски, то для розгладження включите у ванній кімнаті гарячий душ так, щоб йшла пара, і вивісите його поруч з парою. Пуховик обважніє від скупчується в ванній кімнаті вологи. Потім слід винести з ванної кімнати пуховик і повісити його в приміщенні з нормальною вологістю - в результаті впливу гарячої пари пуховик сам розпрямиться. Не слід зберігати пуховики у вологому стані (навіть трохи вологі вироби) в зам'ятих вигляді.
Зверніть увагу
Не можна гладити пуховик, якщо він ще вологий, дочекайтеся повного висихання. Не рекомендується (але можливо, якщо виникла термінова необхідність), то повісьте пуховик поруч з джерелами тепла. Процес висихання пуховика в цьому випадку повинен бути під суворим контролем.
Корисна порада
Основна проблема при розгладженні пуховика - це зжужмленість пуху після невмілої прання. З метою уникнення даної проблеми, при пранні потрібно покласти в пральну машину 3 тенісних м'яча і тоді пух не зможе збитися в грудки. Після закінчення прання і делікатного віджиму в пральній машині досить струснути пуховик і вивісити його на вішалку-плечики для сушки.