Як привчити йоркширського тер'єра до лотка.

Йоркширские тер'єри - загальні улюбленці, кумедні песики. Часто до них ставляться як до іграшок і не вигулюють на вулиці постійно, а просто навчають ходити в лоток, як кішок. Навряд чи правильно позбавляти собаку прогулянок, але необхідність привчити цуценят до лотку може виникнути, коли вони ще не навчилися довго терпіти від гуляння до гуляння.
Інструкція
1
Поселите йоркширського терьерчики на обмеженій території, наприклад, на кухні. Нехай живе там, поки не навчиться в більшості випадків робити справи в лоток. Розкладіть на підлозі 10-15 складених удвічі або втричі газет. Підловити момент, коли щеня захоче писати, і висадіть його на газетку. Газети міняйте у міру забруднення. Якщо песик сходив куди треба, активно хвалите його, заохочуйте ласощами. Якщо напаскудив на підлогу, лайте, швидко забирайте калюжки і купки, протирайте місця їх локалізації з миючими засобами.
2
Купіть декілька котячих туалетів, розставте їх так, щоб терьерчики бачив лотки. Нехай грає поруч з ними, навіть спить всередині. Коли цуценя звикне до вигляду лотків, приберіть частина газет з підлоги і застеліть ними ємності-туалети. Деякі газетки повинні бути сухими, але деякі - забрудненими виділеннями собаки, щоб відчувався запах. Кілька разів висадіть цуценя в лоток, сильно похваліть, якщо він справив потребу там. Коли малюк сідає на підлогу, переносите його в туалет.
3
Через тиждень приберіть з підлоги всі газети, вимийте все з нашатирем або лізоформін. Залиште тільки лоточки і поступово зміщайте їх до коридору чи туалету - туди, де ви хочете, щоб вони стояли постійно. Продовжуйте хвалити цуценя за ходіння в лоток і лаяти - за пачкание статі. Висаджуйте собаку в лоток після сну та їжі. З часом прибирайте деякі лотки, щоб в результаті залишився один. Вчасно міняйте сирі газети на сухі.
Корисна порада
Пси рано чи пізно починають піднімати ногу. Щоб собака не бруднила квартиру, поставте в центр лотка півторалітрову пластикову пляшку з водою. Йоркширський тер'єр буде з задоволенням мітити її.