Як виростити ремонтантні суницю.

Щоб виростити хороший урожай ремонтантної суниці, слід використовувати тільки перевірену розсаду, придбану в розпліднику або у хороших знайомих. Від якості висаджують матеріалу багато в чому залежить і час, коли молоді кущі вступлять в пору плодоношення.
Вам знадобиться
  • вуса ремонтантної суниці, грунт, лопата, добрива, вода, лійка
Інструкція
1
Зробіть лунки на підготовленої з осені грядці. Краще їх розташовувати в шаховому порядку приблизно в 30-40 см один від одного. У кожну лунку внесіть по 2-3 г подвійного суперфосфату, калійних і азотистих добрив. Якщо з осені не заправили грунт гноєм - покладіть перегній, який слід трохи засипати землею.
2
Розправте коріння у кущів ремонтантної суниці. Зберіть землю на дні лунки на невеликий горбик, помістіть кущ таким чином, щоб коріння виявилися рівномірно розподілені по його схилах. Присипте кущ грунтом, ретельно утрамбовуючи. Слідкуйте, щоб «сердечник» з якого ростуть листя, не був засипаний землею. Якщо це сталося - розкопати його.
3
3.Полейте щойно висаджені рослини ремонтантної суниці. Це необхідно зробити, щоб опалий грунт зайняв утворилися порожнечі у корінців. До того ж у вологому грунті інтенсивно відбувається утворення нових коренів, сприяють розростанню куща.
4
Обривайте з'являються бутони. У перший рік ми повинні дати суниці набратися сил, а також закласти майбутні точки росту. Два-три рази за літо підгодовуйте кущі розчином «Ідеалу» або, як варіант, рідким перепрілим гноєм.
5
Збережіть всі вуса, що утворилися в серпні. При необхідності їх слід трохи присипати вологою землею для поліпшення коренеутворення. Приблизно через місяць вуса можна зістригти з материнського куща, обережно викопати, не пошкодивши маленькі корінці, і посадити на іншу грядку. Якщо восени немає часу займатися розсаджуванням ремонтантної суниці, залиште це на весну. В такому випадку з вусами слід чинити, як це було описано на початку статті.
6
Збирайте урожай ремонтантної суниці, починаючи з наступного літа. Вона плодоносить з середини червня до вересня. Але щоб урожай дозрів раніше і радував ваше сімейство до настання стійких заморозків, при низьких нічних температурах прикривайте рослина плівкою.
Зверніть увагу
Рекомендується вирощувати ремонтантні суницю на сонячних ділянках, захищених з північного боку.
Корисна порада
Ремонтантна суниця схильна атакам такого поширеного захворювання рослин, як гниль. Щоб убезпечити кущі, обприскуйте їх перед цвітінням і після збору врожаю зольно-мильним розчином.
Ремонтантна полуниця відрізняється від звичайної тим, що на одній рослині одночасно можуть розташовуватися як квіти, так і зрілі ягоди. Плодоносить ця культура все літо, що робить її особливо цікавою для вирощування на присадибних ділянках.
Вам знадобиться
  • Розсада, земля, добрива, вода, лійка, плівка
Інструкція
1
З осені підготуйте грядки. Краще їх робити гребньов методом, тобто вище рівня ділянки. При бажанні можна відгородити грядки дерев'яним поребриком. Згодом він захистить від сповзання родючого шару грунту та органічних добрив. Перекопайте землю на глибину штиря лопати. Внесіть свіжий гній або перегній, а також 15-20 г суперфосфату на кожен квадратний метр грядки.
2
Ранньою весною, приблизно за 2-3 тижні до передбачуваних посадок, перекопайте землю і розкидайте на її поверхні близько 10-13 г азотистих добрив, наприклад, сечовини. Також через якийсь час рекомендується обприскати грядку розчином «інтавір» або іншої речовини, отпугивающего шкідливих комах. Не переживайте: для кущів ремонтантної полуниці, які ви незабаром висадіть, ця речовина абсолютно нешкідливо.
3
Купіть в магазині «вуса» або молоденькі кущики. Зробіть «бовтанку» з рівних пропорцій перегною і садової землі, додайте трохи води, щоб вийшла сметаноподібна суміш. Занурте в неї коріння ремонтантной полуниці, залиште на ніч.
4
Намітьте на грядці лунки. Їх краще розмістити в три ряди і в шаховому порядку. Між лунками має бути 40-50 см. Зараз, коли ваші кущі зовсім маленькі, у вас буде спокуса посадити їх частіше. Не робіть цього. Дуже скоро вони розростуться, ним стане тісно. Загущені посадки приведуть до затінення, ягоди будуть погано визрівати, рослина може вразити гниль. Щоб не допустити подібних напастей, висаджуйте ремонтантну полуницю з інтервалом близько півметра.
5
Перенесіть саджанці в лунки таким чином, щоб «сердечник» - те місце, з якого ростуть листя, залишався над рівнем землі. Його ні в якому разі не можна закопувати. Після посадки обов'язково полийте і накрийте плівкою. Плівка захистить ремонтантну полуницю від пересихання і можливих весняних заморозків. На початку червня плівку можна зняти. Обережно прорихліте грунт навколо кущів і зробіть рідку підгодівлю розчином калійної селітри, використовуючи 1-3 г речовини на кожен літр води.
6
Обірвіть всі квіти, що розпускаються в перший рік. Це вивільнить резерв поживних речовин, який піде на зміцнення і розростання куща. З другого року ремонтантна полуниця буде плодоносити з червня по вересень. Тільки не забувайте про агротехніку і прикривайте рослини з початку травня захисною плівкою.
Корисна порада
Розмножують ремонтантну полуницю через «вусики» і діленням кущів. Розмноження через насіння потребує значно більшого часу і не завжди виправдане; Виростити хороший урожай ремонтантної полуниці можна, якщо дотримувати правильну агротехніку. Поливи й підгодівлі повинні бути помірними, а розпушування і прополка - проводитися своєчасно.