Як провести зліт.

Якщо ви вирішили провести зліт в похідний-польових умовах (ліс, багаття, намети), то для його організації вибору місця проведення та розробки та організації спортивно- розважальної програми недостатньо. Щоб забезпечити «легальність» заходу, а також безпека учасників, буде потрібно виконати досить велику роботу.
Інструкція
1
Перше, що необхідно - заручитися підтримкою адміністрації муніципального освіти, на території якої проводиться зліт. Напишіть на ім'я голови адміністрації офіційний лист і попросіть надати організаційну підтримку. До листа прикладете Положення про зльоті.
2
Наступний крок - отримання «візи» від лісництва. Тут також буде потрібно офіційний лист, в якому треба обумовити плановані заходи екологічної та протипожежної безпеки (обкопування багать, заборона на вирубку живих дерев, прибирання галявини і вивіз сміття після проведення заходу). Не забудьте згадати, що зліт проводиться «за підтримки адміністрації». Бажано відвідати місце проведення зльоту разом з представником лісництва і помітити дерева, дозволені до вирубки. Можливо, лісництво зажадає отримати дозвіл від пожежної охорони або хоча б повідомити її про проведення зльоту.
3
Обмовите з адміністрацією району питання про те, як буде організована охорона: або на галявині чергуватиме представник поліції, або у вас повинен бути телефон для виклику «групи швидкого реагування» (це може знадобитися, наприклад, у випадку візиту агресивної молоді з найближчого села).
4
На галявині повинен бути лікар, який зможе надати потерпілому першу допомогу або прийняти рішення про евакуацію в найближчу лікарню (її місцерозташування треба з'ясувати заздалегідь). Завдання організаторів - забезпечити його всіма необхідними медикаментами. Зрозуміло, треба передбачити наявність машини, яку можна використовувати для екстреної госпіталізації.
5
Організатори повинні подбати і про мінімальний рівень комфорту учасників. Головне - питна вода. Якщо поруч з галявиною немає джерела, треба буде організувати завезення води на поляну. Варіанти можуть бути різними: домовленість із «Водоканалом» про доставку бочки з водою; придбання бутильованого води; періодичні рейси з каністрами в найближчий населений пункт - до колодязя або колонці. При розрахунках необхідної кількості води можна виходити з норми споживання, яка становить близько 2.5 літрів на людину на добу. Якщо поруч з галявиною немає річки, вода з якої може використовуватися для умивань і миття посуду, цю цифру треба як мінімум подвоїти.
6
Якщо в зльоті братиме участь понад 200 осіб, необхідно орендувати біотуалети або самостійно побудувати конструкцію типу «рів, дощечки, п'ять кілків, непрозорий поліетилен або руберойд» і запастися дезінфікуючими засобами. Розрахунок необхідної кількості «посадочних місць» виробляється за формулою «один туалет на 100 осіб», при цьому при рівній кількості жінок і чоловіків число «дамських» місць повинно бути в півтора-два рази більше чоловічих.
7
Не забудьте проінформувати учасників зльоту про правила поведінки на галявині. «Джентльменський набір» рекомендацій: прибирати за собою сміття (сміттєві мішки можна закупити централізовано і роздавати учасникам); обкопувати багаття перед розведенням і не залишати вогонь без нагляду; рубати тільки сухостій; в кліщових районах - систематично оглядати одяг і відкриті ділянки тіла; у разі травм або нездужання - звертатися до лікаря.