Як розрізати аркуш паперу.

Щоб розрізати лист паперу, особливих труднощів не вимагається, скажете ви. А адже не все так просто. Існує маса способів, за допомогою яких можна отримати рівні або фігурні краю у розрізаючої паперу. Найголовніше - це знати основні принципи різання і вміти правильно користуватися ними.
Вам знадобиться
  • Ножиці, ніж, металева лінійка, м'яка гумка, гладилка, папір
Інструкція
1
Найпростіший і розповсюджений спосіб розрізати лист паперу - зробити це за допомогою звичайних ножиць. Однак слід врахувати, що за допомогою ножиць дуже важко буде отримати пряму лінію зрізу, якщо ви попередньо НЕ прочертили її олівцем на папері за допомогою лінійки. Але і в цьому випадку ідеально рівна лінія у вас навряд чи вийде. Потрібно вирізати криву або фігурну лінію? Тоді цей спосіб підійде в самий раз.
2
Щоб розрізати лист паперу на дві рівні й однакові половинки, слід зігнути його на дві частини. Потім лінію згину слід акуратно, але сильно пригладити м'якою гумкою або гладилкою. Далі потрібно вкласти в згин лезо ножа і різким рухом розрізати лист . Цей спосіб також має деякі недоліки, які відображаються у вигляді злегка ворсистих країв розрізаної паперу.
3
Третій спосіб розрізати лист паперу рівно і точно буде найбільш ефективний в порівнянні з двома попередніми. Тепер вам знадобиться металева лінійка і гостро заточений ніж. Прикладаємо однією рукою металеву лінійку до поверхні паперу в тому місці, де її необхідно розрізати, міцно натиснувши на неї, щоб лінійка не ковзала по поверхні. Далі різким і відточеним рухом іншої руки, в якій у нас ніж, розрізаємо лист паперу, ведучи ніж по краю металевої лінійки.
Зверніть увагу
Робота з гострим ножем, та й з іншими гострими предметами, вимагає особливої уважності і акуратності. Завжди намагайтеся дотримуватися елементарних правил техніки безпеки.
Корисна порада
Бажано також мати під рукою аптечку першої допомоги (йод, бинт, вату), необхідну для того, якщо ви раптом поранитеся.