Як розпізнати вітрянку.

Одне з найпоширеніших захворювань, що зустрічаються у дітей - це вітрянка. Багато батьків дуже переживають за своїх малюків, хворих на вітрянку. Найчастіше, дорослих лякає друга назва цієї хвороби - вітряна віспа. Насправді, саме маленькі діти переносять вітрянку досить-таки легко. У дорослих же вона може викликати серйозні ускладнення. Перехворівши на вітрянку в дитинстві, людина знаходить довічний імунітет до цієї, хоч і практично безпечною, але все ж, неприємної хвороби. Передається вірус вітрянки повітряно-крапельним шляхом. Розпізнати вітрянку дуже легко.
Інструкція
1
Перші 3 тижні захворювання вітрянкою можна і не помітити. Саме стільки триває її інкубаційний період.
2
Найперший і, досить-таки, помітний ознака вітрянки - це висип. З'являється вона найчастіше на 12-15 день після контакту із зараженим вітряну віспу людиною.
3
Висипання при вітрянці нагадують невеликі рожеві вузлики. Причому в більшості випадків, на самому початку хвороби, ці вузлики з'являються саме на обличчі і ділянках голови зараженого, вкритих волоссям.
4
Вже протягом декількох годин висип поширюється по всьому тілу хворого на вітрянку, причому її можна помітити навіть на слизових.
5
На першому етапі захворювання вітрянкою висип являє собою маленькі, круглі, чітко окреслені цятки рожевого кольору.
6
Трохи пізніше ці плямочки починають підніматися над поверхнею шкіри.
7
Потім на них з'являються блискучі бульбашки величиною 1-5мм, наповнені прозорою рідиною. Такі бульбашки, оточені вузькими червонуватими обводочкамі, дуже схожі на крапельки води.
8
Через пару днів пухирці лопаються і підсихають. В результаті чого, на їх місці утворюються жовтуваті або світло-коричневі скоринки.
9
Ще кілька днів потрібно для того, щоб все скоринки відпали. До речі, рубців на місці висипань залишатися не повинно.
10
Нові цятки утворюються постійно, займаючи простір між тими, які вже перетворилися в пухирці або скоринки. Тобто на тілі хворого на вітрянку людини можна помітити відразу кілька різних елементів висипки. Цим і відрізняється вітряна віспа від інших хвороб, ознакою яких також є висип.
11
Висипання при вітрянці дуже сверблять, доставляючи тим самим величезний дискомфорт хворому. Особливо турбує людей, заражених вітрянкою, свербіж між пальців, в паховій області, в роті і на кон'юнктивах очей.
12
Прояви вітрянки зазвичай турбують людину протягом 5-10 днів. Після закінчення цього часу, відбувається відпадання останніх кірочок і повне очищення шкіри.
13
Нерідко, одночасно з появою висипу, у хворого на вітрянку спостерігається підвищення температури тіла до 39 градусів. Зараженого вітрянкою може мучити озноб, нездужання, головний біль, втрата апетиту.
14
Як правило, вітрянка не супроводжується якими-небудь серйозними ускладненнями і не залишає після себе жодних слідів. Але, слід пам'ятати і про те, що чим старше хворий на вітрянку, тим гірше він її переносить.