Як зробити коло з паперу.

Якщо ви перейнялися тим, як намалювати на папері рівний коло необхідного розміру за допомогою циркуля, то допомогу вам, мабуть, не знадобиться. Але як бути, якщо під рукою немає циркуля, а зробити коло все-таки треба? У цьому можуть допомогти інші підручні засоби.
Вам знадобиться
  • Папір, циркуль (олівець, блюдце, горщик), ножиці
Інструкція
1
Зробити коло з паперу досить просто, для цього знадобиться нам лист паперу і циркуль. Взагалі коло - фігура, яка не має кутів, що володіє деяким діаметром і центром. Половина діаметра дорівнює двом радіусам (r = d/2). Всі крапки коло а знаходяться на однаковій відстані від центру.
2
Беремо циркуль, лінійку і відміряємо на лінійці циркулем необхідний радіус майбутньої окружності. Беремо листок паперу, кладемо його перед собою; далі встромляємо ніжку циркуля з голкою в листок паперу там, де повинен знаходитися центр окружності.Аккуратно обертаючи другу ніжку циркуля, креслимо нашу окружність. При цьому не відриваємо циркуль від аркуша! У результаті виходить коло необхідного вам радіуса.Далее беремо ножиці і обрізаємо наш коло по накресленої лінії. Круг готовий.
3
Якщо немає можливості використовувати циркуль, то можна створити власне пристосування. Наприклад, взяти два олівця, прив'язати до вказівного та середньому пальцях рук, а потім (за аналогією з циркулем) провести необхідну окружність. Для малювання коло а можна використовувати також предмети, що мають окружності в своїй підставі - наприклад, для невеликого коло а підійде монета відповідного номіналу. Для коло а побільше - кружка або стакан. Далі блюдце, горщик і т.п.
Зверніть увагу
Притримуйте папір при кресленні щоб уникнути зісковзування.
Корисна порада
Тримайте циркуль за верхню його частину і нахиляйте його в міру руху.