Як рафінувати масло. Як рафінувати соняшникова олія.

Рафінація - це складний процес, який включає в себе очищення масла від тих жирів, які надають йому неприємний запах, певний смак і зменшують термін його зберігання. Ці жири називаються «сирі масла» і є необробленими жирами з плодів, використовуваних при виготовленні харчових масел. Можна виділити 4 основні стадії (крім обов'язкової стадії для всіх товарних продуктів - позбавлення від механічних домішок) рафінації.
Інструкція
1
Так звана «гідратація», яка робить масло більш прозорим і позбавляє від фосфатидов (сприяють правильному обміну жирів).
2
Нейтралізація або видалення жирних кислот (при їх надмірній кількості масло має неприємний смак). Після цього етапу масло отримує назву "рафінована недезодорована".
3
Відбілювання виводить залишки фосфатидов та пігментів, масло набуває світлий колір.
4
Виморожування (для соняшникових і кукурудзяних масел), видалення воскоподібних речовин.
Зверніть увагу
Рафінована олія використовується в приготуванні різних страв і продуктів (таких як майонез), для яких наявність в олії сторонніх запахів і елементів небажано. Але після процедури рафінування масло втрачає безліч своїх корисних властивостей (наприклад, фосфатиди благотворно впливають на функцію печінки і на обмін жирів в організмі). Хоча, продукт, приготовлений з рафінованого масла буде значно вигравати за смаком перед продуктом, приготованим з нерафінованої олії.