Як розділити архів на частини.

Один з найбільш популярних архиваторов WinRar дозволяє розділяти великі архіви на фрагменти (томи), які при подальшій розархівації автоматично збираються в свій початковий розмір. Зазвичай такою опцією користуються при транспортуванні файлів на змінних носіях обмеженою ємності або для передачі їх через мережеві з'єднання.
Вам знадобиться
  • Архиватор WinRar
Інструкція
1
Для створення багатотомного архіву виділіть файл, папку або групу файлів, які треба упакувати. Потім все виділене клацніть правою кнопкою миші. З'явиться контекстне меню, в якому серед інших пунктів буде строчка «Додати файли в архів ...» - натисніть її.
2
Внаслідок запуститься вікно налаштувань архиватора. За умовчанням це віконце відкривається на вкладці «Загальні» - саме вона вам і потрібна. У нижній його кромки є напис «Розділити на томи (розміром в байтах)», а під нею випадає з кількома варіантами розмірів частин архіву - виберіть той, який вам підходить. Якщо ні один не влаштовує - впишіть свій розмір. Наприклад, щоб розбити архів на частини, розміром не більше 100 мегабайт, впишіть сюди "100 m" (без лапок). Літеру "m" у нижньому регістрі архіватор розуміє як «мегабайт», а в верхньому ("M") - як "мільйон байт". Аналогічно і для кілобайт призначена літера "k", а для тисячі байт - "K".
3
Встановивши параметри розбиття, не забудьте вказати ім'я для архіву в рядку «Ім'я архіву». Всі файли багатотомного архіву будуть мати це ім'я, але перед розширенням rar буде вставка виду "part0001", "part0002" і т.д. Щоб почати процес архівації натисніть «OK».
4
Якщо потрібно розбити на частини вже упакований архів, то діяти слід так: спочатку відкрийте архів подвійним клацанням правої кнопки. Потім розкрийте в меню розділ «Операції» і виберіть пункт «Перетворити архів» - це ж можна зробити, просто натиснувши клавіші ALT + Q.
5
Цією дією ви відкриєте вікно, в якому треба натиснути кнопку "Стиснення", щоб потрапити в те ж саме вікно налаштувань, за яким ми розібралися в попередньому способі розбиття архіву. І діяти тут потрібно також - вказати необхідні розміри томів в випадаючому списку внизу вікна і натиснути кнопку «OK».