Як дозволити загальний доступ.

Файлова система NTFS (New Technology File System - «файлова система нової технології»), використовувана в ОС Windows, створює для кожної папки списки контролю доступу - ACL (Access Control List). Це щось типу списку запрошених гостей, де персонально кожному користувачеві цієї папки (або групі користувачів) прописані дозволу і заборони вчиняти ті чи інші операції в даній папці.
Інструкція
1
Щоб відкрити доступ ззовні до вмісту папки вам потрібно внести відповідні зміни до списку ACL для цієї папки. В ОС передбачені сценарії як спрощеного, так і детального управління цими списками безпеки. Залежно від того, який з них задіяний зараз у вашому комп'ютері, буде відрізнятися і послідовність дій. Щоб це з'ясувати, розкрийте головне меню на кнопці «Пуск» і запустіть панель управління (в ОС Windows XP вона поміщена в розділ «Налаштування»). В панелі клацніть пункт «Оформлення і теми», а в ньому «Властивості папки». Перейдіть на закладку «Вид» і в списку «Додаткові параметри» знайдіть рядок «Використовувати простий спільний доступ до файлів». Ви можете поставити або прибрати цю позначку на свій розсуд. Спрощений варіант вимагає меншої кваліфікації, а розширений дає можливість більш тонкої настройки прав користувачів.
2
Тепер перейдіть до папки, до якої ви хочете відкрити загальний доступ, і клацніть її правою кнопкою миші. В випав контекстному меню виберіть пункт «Загальний доступ і безпека" і перейдіть на вкладку «Доступ». При включеній опції спрощеного управління доступом ця вкладка буде виглядати так:
3
Тут виставте мітку навпроти пункту «Відкрити спільний доступ до цієї папки». В поле «Ім'я загального ресурсу» можна задати ім'я цієї папки для зовнішніх користувачів. Можете також виставити відмітку в полі «Дозволити зміну файлів по мережі» - без неї зовнішні користувачі зможуть тільки переглядати або копіювати файли папки. Для фіксації зроблених змін натисніть «OK».
4
Якщо ж ви відключили «простий загальний доступ», то вкладка "Доступ" вікна властивостей папки повинна виглядати інакше:
5
Тут є поле для вказівки мережевого імені папки і можливість виставити обмеження кількості одночасних зовнішніх підключень. Для того, щоб дати дозвіл зовнішнім користувачам на зміну файлів папки, вам потрібно натиснути кнопку «Дозволи» та виставити мітку для пункту «Зміна».