Як виміряти рівень цукру.

Зміст цукру в крові - показник, який дозволяє діагностувати цілий ряд захворювань (включаючи цукровий діабет). Тому кожній людині необхідно час від часу контролювати рівень цукру . Як це зробити?
Інструкція
1
Якщо вам необхідно виміряти рівень цукру в крові одноразово - найкраще звернутися в медичну лабораторію (це стандартний аналіз, і його роблять у всіх медцентрах). Кров на цукор здають вранці, строго натщесерце (навіть пара ковтків чаю без цукру може спотворити показники), бажано - на тлі звичайного режиму харчування. Якщо лікар підозрює у вас захворювання ендокринної системи, вам можуть порекомендувати зробити «цукрову криву». В такому випадку вимірювання рівня цукру виробляються спочатку натщесерце, потім ви приймаєте їжу, і контрольні виміри проводяться через годину і через дві години після їди.
2
У більшості лабораторій аналіз робиться експрес-методом, і результати повідомляють вам негайно. Нормальним рівнем цукру в крові при здачі аналізу натщесерце вважається 3,3-5,5 ммоль/л. Якщо цей показник перевищує 6.1 ммоль/л - це вже може бути симптомом починається захворювання.
3
Якщо вам необхідно вимірювати рівень цукру в крові щодня або щотижня - ви можете зробити це і самостійно, в домашніх умовах. Для цього вам знадобиться електронний глюкометр - прилад, що допомагає визначити вміст глюкози у вашій крові.
4
Для того, щоб зробити собі аналіз крові, необхідно вставити в глюкометр спеціальну тест-смужку і проколоти шкіру пальця спеціальним ланцетом (ця процедура безболісна). Коли на пальці виступить крапелька крові, необхідно «промокнути» її про тест-смужку. Буквально через кілька секунд на екрані глюкометра висвітяться результати аналізу крові на цукор.