Як розшифрувати загальний аналіз крові. формула аналізу крові Як розшифрувати.

У здорової людини, як правило, всі показники крові щодо постійні. Кров реагує на найменшу зміну в стані здоров'я. Тому за загальним аналізу крові можна визначити будь-які зміни в організмі. Загальний аналіз (гемограмма) проводиться за капілярної крові , яку беруть шляхом проколювання шкіри пальця скарифікатором. Кров на аналіз здається в ранкові години натще.
Інструкція
1
Гемограмма включає дослідження таких показників: - гемоглобін; - кольоровий показник; - еритроцити; - швидкість осідання еритроцитів; - тромбоцити; - лейкоцити; - лейкоцитарна формула; - лейкоцитоз; - лейкопенія; - час згортання крові .Однім з основних показників загального аналізу крові є показник гемоглобіну. Гемоглобін - це кольоровий дихальний пігмент крові . Норма для чоловіків - 14,5 г%, для жінок - 13 г%. Анемії різної етіології, крововтрата зменшують концентрацію гемоглобіну. Згущення крові , еритремія, еритроцитоз виражаються підвищенням концентрації гемоглобіну.
2
Кольоровий показник - це кількість міститься гемоглобіну в еритроциті. Норма - від 0,85 до 1,15. Цей показник має значення при визначенні різних форм анемії.
3
еритроцити називаються без'ядерні клітини крові , які містять гемоглобін. Їх утворення відбувається в кістковому мозку. Норма еритроцитів у чоловіків - 4000000-5000000 в 1 мкл крові , у жінок - 3700000-4700000. Збільшене значення показників еритроцитів спостерігається при захворюваннях, що характеризуються підвищеною концентрацією гемоглобіну. Лейкози, мієломна хвороба, дефіцит вітаміну В12, гемолітична анемія, злоякісні метастази викликають зниження показників еритроцитів в крові .
4
Швидкість осідання еритроцитів - це міліметри плазми, які відшаровуються протягом години. У чоловіків норма - до 10 мм/год, у жінок - 14-15 мм/ч. Прискорення осідання еритроцитів вказує на патологічний процес в організмі.
5
тромбоцитів називають клітини крові , які містять ядро. Згортання крові відбувається при їх безпосередній участі. Норма тромбоцитів в 1 кубічному мм крові людини - 180-320 тис. Зменшення їх кількості буває при хворобі Верльгофа, симптоматичної тромбоцитопенії, які проявляються зайвої кровоточивостью.
6
Безбарвні клітини крові називають лейкоцитами. Лейкоцити мають ядро і здатні амебоидние рухатися. Їх завдання - активне поглинання відмерлих клітин і бактерій. Їх кількість коливається від 4 до 9 тисяч в 1 мкл крові .
7
Існують такі форми лейкоцитів: еозинофіли - 0,5-5%, базофіли - 0,1%, сегментоядерні нейтрофіли 47-72%, моноцити 3-11%, лімфоцити - 19-37%, паличкоядерні нейтрофіли - 1 -6%. Лейкоцитарної формулою називається кількісне співвідношення окремих форм лейкоцитів. Різні патології в організмі призводять до змін лейкоцитарної формули.
8
Збільшена кількість лейкоцитів в крові називають лейкоцитозом. Деякі гострі інфекції, інтоксикація, хвороби крові та інші захворювання призводять до лейкоцитоз. Як правило, при цьому збільшується кількість нейтрофілів, рідше - інші види лейкоцитів.
9
лейкопеній називають зменшене кількість лейкоцитів. Буває при променевому ураженні, контакті з хімічними речовинами, захворюваннях системи кровотворення, медикаментозному отруєнні, вірусних і бактеріальних інфекціях.
10
Показник згортання крові - це час кровотечі з надрізу або проколу шкіри. По Дьюка - норма 1-4 мінути.Показатель згортання - це час утворення згустка від моменту контакту крові з чужорідної поверхнею. Норма по Лі-Уайту - 6-10 хвилин.
Зверніть увагу
Завдяки вмісту в крові лейкоцитів, антителам, антитоксин і лізин, кров виконує захисні функції. Вона доставляє до тканин поживні речовини, кисень, регулює водно-сольовий обмін і підтримує постійну температуру тіла.
Корисна порада
У чоловіків в середньому 5,2 літра крові, у жінок - 3,9 літра крові.