Як розділити диск ще на 2 частини.

Багато користувачів звикли, що один жорсткий диск містить кілька розділів. Іноді це роблять для зручності, наприклад, щоб кожен користувач мав свій власний розділ на диск е. А в більшості випадків - це важлива особливість архітектури комп'ютера, тому як для операційної системи і програм зазвичай відводять окремий розділ. Роблять це для того, щоб при перевстановлення ОС не відбулося втрати важливих документів і даних. На щастя, розбити жорсткий диск на розділи не так вже й складно.
Вам знадобиться
  • Доступ в інтернет
  • Обліковий запис адміністратора
Інструкція
1
Скачайте і встановіть програму PowerQuest Partition Magic. При пошуку виберіть саме ту версію, яка відповідає вашій операційній системі. Варіанти можуть бути такими: Windows XP, Windows Vista/7 x86 або Windows Vista/7 x64.
2
Запустіть програму. Виберіть жорсткий диск , який ви хочете розділити. Відкрийте вкладку «Майстра» і перейдіть в пункт «Швидке створення розділів». В наступному вікні вам буде запропоновано самостійно візуально розподілити місце на майбутніх розділах жорсткого диск а. Тут все залежить від ваших потреб. Пам'ятайте, що нові розділи будуть створені з вільного місця на діючих розділах. Якщо вам необхідно створити великі розділи, то заздалегідь очистите комп'ютер від непотрібних файлів.
3
Після настройки майбутніх розділів натисніть «Застосувати» і дочекайтеся перезавантаження комп'ютера. Залежно від потужності вашого ПК і наявності вільного місця, операція створення нових розділів займе від 20 хвилин до декількох годин.
Створення додаткових розділів на жорсткому диску дозволяє встановити відразу декілька операційних систем. Крім того, нові розділи створюють для відділення системних файлів від вторинних ресурсів.
Вам знадобиться
  • - Partition Manager;
  • - інсталяційний диск Windows Vista.
Інструкція
1
Існує два основних методи створення нових розділів при роботі з системою Windows Vista. Перший використовується при установці цієї ОС, а другий - після виконання цієї процедури. Якщо ви тільки плануєте встановити систему, скористайтеся першим методом. Вставте диск в привід і запустіть програму установки Windows Vista.
2
Дотримуйтесь пошаговому меню і дочекайтеся появи списку підключених вінчестерів і їх розділів. Лівою кнопкою миші виділіть той жорсткий диск, який необхідно розділити на частини, і натисніть кнопку «Видалити». Пам'ятайте про те, що вся інформація з цього вінчестера буде стерта.
3
Тепер натисніть кнопку «Створити» і задайте параметри нового розділу. Вкажіть тип файлової системи і розмір тому. Аналогічним чином створіть ще один або кілька розділів. Виберіть той з них, на який буде встановлена Vista, і натисніть кнопку «Далі».
4
Якщо необхідність створити новий розділ з'явилася після установки системи, використовуйте програму Partition Manager. Встановіть її і перезавантажте комп'ютер. Дана процедура необхідна для збору відомостей про використовувані винчестерах. Запустіть Partition Manager.
5
Виберіть вкладку «Майстер» і перейдіть до пункту «Створити розділ». Поставте галочку поруч із пунктом «Режим для досвідчених користувачів». Натисніть кнопку «Далі». Виберіть зону, в якій буде розташований новий розділ диска, і ще раз натисніть «Далі».
6
Задайте розмір нового тому, пересунувши повзунок до потрібного показника. Встановіть прапорець "Створити як логічний диск». Натисніть кнопку «Далі».
7
Виберіть з доступних варіантів тип файлової системи нового томи. Вкажіть мітку диска і натисніть «Далі», а потім - «Готово». Після повернення в головне меню утиліти натисніть кнопку «Застосувати намічені зміни» і підтвердіть запуск процесу ділення диска.