Як привчати цуценя до команд.

Вихована собака, яка знає безліч команд - не лише член родини, але і приносить користь вірний друг. Прищеплювати багато команд стоїть зі щенячьего віку, пам'ять і рефлекси в цьому віці працюють набагато продуктивніше.
Інструкція
1
Коли привчати цуценя до командам? Якимось командам необхідно вчити з перших днів появи в будинку. Як правило, це побутові команди, такі як «Місце» або «Туалет». Є ще дуже важливе слово «Не можна». Інші команди не настільки важливі для вашого спільного комфортного проживання, однак також бажані. Необхідні на прогулянці команди «Місце» з позначенням місця об'єктом, «Поруч» і «Сидіти». Всім цим командам краще вчити віком приблизно 4-6 місяців. Пам'ятайте, що при навчанні цуценя командам важливий систематичний підхід, тобто ви повинні займатися регулярно, можливо, по кілька разів на день.
2
Враховуйте стан цуценя .Перед тим як навчати цуценя командам, дайте йому виспатися. Мляве і сонне тварина буде погано розуміти вашу мову і плутатися в діях. Цуценята, як і маленькі діти, не можуть довго концентруватися на одному і тому ж. Крім того, щеня не повинен бути дуже голодним, інакше він буде бігати, і відволікатися на кожен запах. Але й занадто ситим він теж не повинен бути. Інакше пропаде стимул працювати і виконувати ваші доручення за частування.
3
Як привчати цуценя до командам .Команда «Сидіти». Голосно повторюйте це слово командним тоном щоразу, коли щеня мимовільно сідати. Після віддайте команду, і злегка натисніть рукою на його таз, щоб він зрозумів, що потрібно опуститися на землю. Коли цуценя сяде, ще раз закріпіть команду голосом, а після похваліть його і дайте угощеніе.Команда сидіти є базовою, після її закріплення, і з положення сидячи собака подібним же способом навчається команді «Лежати», «Перекид» і «Повзи», частуванням необхідно креслити по повітрю траєкторію руху собакі.Команде «Поруч» слід вчити з допомогою повідця. Не сильно обсмикуйте або натягуйте його, на допустиме для вас відстань, повторюючи при цьому команду досить голосно. Якщо собака віддаляється від вас, одерна поводок, якщо йде поруч - дайте частування, поступово пробуйте спускати її з повідця, при спробі тваринного віддалитися - тримайте за нашийник. Не забувайте про угощенія.Команде «Місце» слід навчати цуценя з перших днів свідомого життя. Відносите на місце на руках. Постійно вимовляючи команду. Займіть цуценя іграшкою на його місці, похваліть, якщо він залишився там і не пішов за вами. Після замінюйте носіння на руках повідцем, якщо собака справляється і не чинить опору, то відправляйте її на місце голосом.
Заводя собаку , кожна людина керується своїми мотивами. Хтось бажає знайти нового вірного друга, хтось - сильного захисника, а хтось, найчастіше, звісно, дівчата, бачать в собачці просто доповнення до образу. Але для чого б ви не заводили собаку , пам'ятайте, що з нею обов'язково доведеться займатися, виховувати її, навчати командам. В іншому випадку ви можете просто замучили з неслухняним волохатим шкідником.
Вам знадобиться
  • Терпіння, доброзичливість і запас улюблених ласощів вашої собаки
Інструкція
1
Перше, чому ви повинні навчити вашу собаку - це відгукуватися на кличку. Якщо ви всерйоз вирішили дресирувати собаку , то вибирайте для неї коротку і ясну кличку. Краще нехай кличка складається з одного складу. Звертайтеся до собаки тільки по кличці, що не перекручувати її і не змінюйте.
2
Потім привчите собаку до нашийника і поводка. Привчати до нашийника слід зовсім маленького цуценяти. Спочатку він може протестувати, але дуже скоро звикне до нашийника. Не затягуйте нашийник занадто сильно. Ні в якому разі не дозволяйте собаці грати з поводком.Когда собака підросте, починайте привчати її і до намордника. Якщо собака абсолютно противиться цій процедурі, кладіть які-небудь ласощі в намордник, щоб вона перестала боятися.
3
Найпростіша команда, якій слід навчити вашого улюбленця - це команда «До мене!». Вимовляєте: «До мене!» І акуратно підтягуйте поводок до себе. Не тягніть занадто сильно і не смикайте, не робіть собаці боляче і не лякайте її.
4
Ще одна дуже проста і необхідна команда - «Фу!». Вона потрібна, щоб зупиняти собаку , якщо вона робить щось небажане. Як тільки ви побачите, що собака робить щось, що вам не подобається, голосно і чітко вимовляєте: «Фу!» Позбавите собаку можливості продовжувати дію. Наприклад, якщо вона щось гризе, заберіть у неї цю річ.
5
У собаки обов'язково має бути своє місце - найкраще, щоб це була підстилка в якомусь кутку, де собака нікому не заважатиме, і де ніхто не заважатиме їй. Коли ви вперше принесете собаку в будинок, ви повинні показати їй підстилку і сказати: «Місце!». Кожен раз, коли ви хочете відправити собаку на місце, говорите: «Місце ! »і відносите її на підстилку, де її буде чекати ласощі. Дуже скоро собака звикне до команди і буде сама знаходити своє місце.
Зверніть увагу
Коли собака починає розуміти, що від неї хочуть, і виконує команду, завжди пригощайте її ласощами.
Корисна порада
Ніколи не робіть собаці боляче і не лякайте її, інакше вона нізащо не почне вас слухатися.