Як розігнати частоту процесора.

Процес розгону процесора - процедура не така вже й складна, як може здатися на перший погляд. В процесі виконання цього завдання слід дотримуватися деяких запобіжних заходів і бути дуже уважним, щоб не переборщити і не «вбити» системну плату.
Вам знадобиться
  • Інструкція до материнської плати комп'ютера, утиліти для проведення аналізу і тесту системи (наприклад Everest), термопаста для процесора (може знадобитися в деяких випадках), програма для розгону процесора (у разі програмного розгону процесора).
Інструкція
1
Перед тим, як приступити безпосередньо до процедури розгону процесора , необхідно вивчити деяку технічну документації, а саме інструкцію, прикладену до материнської плати. Необхідно це для того, щоб знайти в BIOS, відповідні розділи.
2
Потім слід визначитися, яким їх способів виконуватиметься процедура. Існує два способи - програмний (за допомогою спеціальних програм, призначених для цього) і апаратний (спосіб розгону посредствам стандартних засобів BIOS). Програмний спосіб розгону процесора в даній статті розглядатися не буде, з огляду на те, що з програмами, як правило, йдуть докладні інструкції.
3
Перед початком розгону необхідно перевірити стан термопасти на процесорі. У разі, якщо вона засохла, її необхідно замінити. Потім потрібно почистити кулер і забезпечити надходження якомога більшої кількості повітря в системний блок (для цього знімається одна з бічних кришок). Потім необхідно зайти в BIOS (робиться це за допомогою натискання клавіші F2 або Del при завантаженні системи). Тепер в Біос необхідно знайти функцію, визначальну частоту роботи пам'яті, і встановити її мінімальне значення (робиться це для того, щоб процес розгону процесора не лімітований пам'яттю). Перебувати ця функція може в розділах, які відносяться до розгону процесора або до розгону і тайминга пам'яті, в більшості випадків вона носить одне з наведених назв: Advanced Chipset Features, або Memclock index value, або Advanced, або POWER BIOS Features, або System Memory Frequency, або ж Memory Frequency.
4
Далі заходимо в меню Frequency/Voltage Control (POWER BIOS Features, або JumperFree Configuration, або? Guru Utility - інші варіанти назви). Тут необхідно знайти пункт, що визначає значення частоти FSB (варіанти назви пункту: CPU Host Frequency, або CPU/Clock Speed, або External Clock). Після того, як потрібний пункт знайдений, його потрібно плавно підвищувати. Ось тут необхідно проявити уважність і терпіння. При підвищенні показань пункту не потрібно збільшувати їх на багато, а по чуть-чуть. Після кожного збільшення необхідно зберегти настройки (відповідний запит при виході з біоса) і перезавантажити комп'ютер. Після цього потрібно за допомогою певних утиліт перевірити, розігнався Чи процесор, а також стабільність роботи системи.