Як розвинути концентрацію.

Увага і концентрація - це два важливі чинники, які мають величезний вплив на процес запам'ятовування інформації. Але далеко не кожна людина може похвалитися тим, що він може довгий час концентруватися на певному предметі. Існує досить багато дубльованих вправ на концентрацію , але найбільш дієвими вважаються наступні.
Інструкція
1
Робочі цікли.Виполняя різноманітні роботи, заощаджуйте свою увагу, розділивши процедуру на певні цикли. Наприклад, ви можете скористатися даним методом в процесі миття посуду. Взявши в руку тарілку, скажіть собі «Старт» і починайте мити її, при цьому приділяючи цьому стільки уваги, ніби ви робите надзвичайно складну хірургічну операцію. Закінчивши, покладіть тарілку на сушилку і скажіть собі «Стоп». Перейшовши до наступного предмету, продовжуйте вправу.
2
Уявні перериви.Положіте перед собою будь-яку невелику річ, наприклад, ластик, монетку або папірець. Протягом п'яти хвилин намагайтеся сконцентруватися на даному предметі. Як тільки вашу увагу переключиться на іншу річ, плавно поверніть його назад. Порахуйте, скільки разів за певний проміжок часу вашу увагу вчинила такі скачки.
3
Мозкові імпульси.Возьміте в руку олівець і підготуйте листок паперу. Потім починайте повільно вести олівцем по паперу, при цьому сконцентруйте увагу на тому місці, де кінчик олівця малює лінію. Щоразу, коли вашу увагу перескочить на інший предмет, намалюйте мозкової імпульс (відзначте його як сплеск на лінії). Дійшовши до кінця паперу, починайте заново. Перевірте, скільки часу ви можете вести пряму лінію.
4
Центр вселенной.Когда вам буде нічим зайнятися, подивіться навколо і виберіть будь-який об'єкт, наприклад, точку на стелі, візерунок на стіні. Протягом п'яти хвилин сфокусуйте свою увагу на ньому, забувши про навколишній світ. Нехай на ці п'ять хвилин даний об'єкт стане для вас центром всесвіту. Навіть якщо вам захочеться відволіктися на щось інше, продовжуйте утримувати увагу. Тільки коли час вправи закінчиться, струсніться і озирніться по сторонах.
5
Подсчет.Еслі ви читаєте нудну книгу і бачите, що ваша увага починає відволікатися, то спробуйте скористатися наступним прийомом: поставте галочку навпроти того місця, де ви відволіклися. Поверніться до читання і дійдіть до кінця сторінки. Подумки повторіть весь матеріал, який ви прочитали. Якщо ви не зможете зробити це, то необхідно прочитати сторінку заново. З часом ви помітите, що кількість відміток істотно зменшилася, а ваше концентрація покращилася.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=W5tss6js8AU