Як протягнути проводку.

У будь-якому, навіть самому добротному будинку з часом всі інженерні комунікації потребують заміни. Проводка не є винятком. Для того, щоб правильно простягнути проводку , необхідно враховувати деякі правила.
Інструкція
1
Електропроводка в дерев'яному будинку може бути відкритою. Відкритий спосіб установки електропроводки є найпростішим і недорогим. В ролі проводки можуть використовуватися жорсткі кабелі, які мають подвійну або навіть потрійну ізоляцію. Будь-яка ізоляція повинна бути зроблена з негорючого матеріалу. Дроти потрібно розвести по стінах і закрити кабель-каналом, який має защипувалися кришку. На ринку можна зустріти короба самих різних кольорів і розмірів. Відкрита електропроводка має великий плюс, який полягає в тому, що можна швидко і легко внести зміни в систему. Можна додавати кабелі, міняти конфігурацію, встановлювати додаткові вимикачі, а також розетки.
2
Досить часто в дерев'яному будинку роблять приховану проводку . Суть її полягає в тому, що дроти прокладаються в прихованих місцях, тобто в стінах і порожнечах перекриттів. Електропровід або кабель потрібно тягнути в металевій трубі або ж в металлорукаве. Кожна сторона цієї лінії повинна мати заземлення. У перекритті можна провести проводу в пластикових трубах. При цьому важливо враховувати, щоб на трубу не чинилося механічний тиск.
3
Дерев'яний будинок може давати усадку, тому найоптимальнішим варіантом є електропроводка, яка йде через металеві гільзи. Металеві гільзи перешкоджають механічному тиску на кабель. У прихованої проводки є один істотний недолік, який полягає в недоступності термінового ремонту. Також така проводка обходиться набагато дорожче, ніж відкрита.