Як різати кахельну плитку. Як ламати плитку плиткорізів.

При укладанні плитки доводиться стикатися з проблемою, яка пов'язана з тим, що кахельну плитку неможливо укласти цілком. Рішенням є якісна різка. Подивимося як це найкраще виконати.
Інструкція
1
Різати кахельну плитку можна звичайним роликовим склорізом. Розмітку найкраще робити по емалі, використовуючи олівець або маркер. Різати плитку потрібно на дошці або фанері. В цьому випадку склоріз не зашкодить поверхню стола.
2
Лінію надрізу необхідно робити не ближче 0,8 - 1 см від краю плитки. Надріз повинен бути тільки один. Різати потрібно акуратно і уважно. Рівномірно надавлюємо на склоріз і прокатуємо його від далекого краю плитки до себе. На емалі повинна залишитися видима канавка.
3
Після надрізу плитку потрібно розламати, причому чітко по лінії. Для цього нам знадобиться сірник. Сірник кладемо під плитку і злегка натискаємо на плитку з двох сторін. Також можна ламати плитку , приклавши її до краю стола і злегка натиснувши.
4
Для різання підлогової плитки найкраще підходить плиткорез. Його головна відмінність від склоріза полягає в розмірі коліщатка. Коліщатко плиткоріз значно більше за розмірами. Таке коліщатко робить надріз на велику глибину. З вигляду плиткорез нагадує щипці, оскільки має механізм, який виробляє розламування плитки відразу після надрізу. Плиткорез має куточок на верхній частині щипців, а також металевий зубець на нижній частині. Іноді плиткорізи мають пластмасовий куточок. Вони призначені для різання більш тонкої настінної плитки.
5
Зазвичай в комплект плиткореза входить металева лінійка-обмежувач. Вона потрібна для серійної різання, тобто, щоб різати кілька плиток однакового розміру.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9EPfLrfko_4