Як зробити журавля орігамі.

Орігамі - це традиційне японське мистецтво складання фігурок з паперу. Воно з'явилося в середині XVII століття і дістало всесвітнє визнання в XX столітті. Сьогодні існує безліч книг з цієї тематики як для дітей, так і дорослих. Журавель - одна з найпопулярніших фігурок, з якою впорається і початківець.
Вам знадобиться
  • Тонкий папір.
Інструкція
1
Купіть спеціальний папір для оригамі (вона може бути одноколірної або декоративною - з різними візерунками). Або можна взяти звичайний папір А4, яку ви використовуєте для друку на принтері. Вона має прямокутну форму, а для роботи нам потрібен квадрат. Складіть по діагоналі листок так, щоб дві сторони (верхня і нижня) листка повністю збігалися. Відріжте зайву смужку паперу, і у вас вийде рівносторонній трикутник. Коли ви його розгорнете, то будете мати у своєму розпорядженні ідеальний квадрат.
2
Знайдіть в інтернеті або в книзі з орігамі схему, за якою складається журавлик. Є різні варіанти, але для першого разу виберете схему класичного журавлика. Познайомтеся з усіма умовними позначеннями (стрілки, пунктирна лінія і т.д.), щоб розуміти, в який бік і яким чином треба буде загинати папір. Зазвичай схема супроводжується текстовим коментарем з поясненнями, що саме потрібно робити на різних етапах складання.
3
Для виготовлення класичного журавлика вам треба пройти всього 18 етапів. В орігамі існує одинадцять так званих базових форм, на основі яких створюються найскладніші фігурки. Під час складання журавлика використовуються дві базові форми - «квадрат» і «птах».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ksFs8z9o_RI
Корисна порада
Згідно з однією японською легендою, якщо ви складете 1000 журавликів-орігамі, то ваше заповітне бажання обов'язково збудеться. В середині XX століття ця легенда отримала популярність завдяки історії про одну дівчинку, яка постраждала під час бомбардування Хіросіми. Вона вірила, що якщо встигне скласти 1000 журавликів, то обов'язково видужає. Проте часу у неї вистачило лише на 644 орігамі ... Сьогодні легенда про журавликах в чому жива завдяки мріям хворих дітей, які майже все своє життя лежать в лікарнях і бачать так мало радості. Часом добровольці влаштовують флешмоби: вони складають журавлів для дітей, хворих на рак. Можливо, ваш журавлик теж допоможе комусь виконати його мрію?