Як розмістити резюме на роботу.

В інтернеті існує маса сайтів з пошуку роботи, як для всіх фахівців, так і по галузях. Найбільш відомі "загальні" сайти - це www.hh.ru, www.superjob.ru і т.д. Щоб знайти роботу через ці сайти, здобувачеві пропонується розмістити на них резюме, яке він зможе самостійно розсилати на його цікавлять вакансії. Також він може чекати, поки роботодавець сам зверне увагу на його резюме, що, звичайно, не настільки ефективно. Однак процес пошуку роботи в будь-якому випадку починається з розміщення резюме. Як це краще зробити?
Інструкція
1
Технічно процес розміщення резюме на сайтах з пошуку роботи простий: здобувач заходить на сайт, реєструється, знаходить форму для резюме і заповнює її. В деяких випадках можна завантажити вже наявне резюме в форматі Word - сайт сам розпізнає його і заповнить форму за здобувача. Далі резюме проходить модерацію (на більшості сайтів), і після модерації можна приступати до роботи з ним - тобто до безпосереднього відправленню його на цікаві вакансії.
2
Може здатися, що форма резюме, пропонована сайтами, зайво докладна. Навіть у студента, якому в резюме писати майже нема чого, піде на заповнення такої форми не менше 15-20 хвилин. Однак чим більш докладно написано у претендента резюме, тим він може бути цікавіше роботодавцю. Тому не варто "забувати" про додаткову освіту, нехай і не за фахом, перші місця роботи зразок колл-центрів і т.д. Нехай все це і не має великого значення в даний момент, але сам факт того, що у претендента кілька дипломів, може справити сприятливе враження.
3
Як правило, форми для резюме містять підказки, однак якщо їх немає, то варто пам'ятати, що робочі місця перераховуються в зворотному порядку (тобто починаючи з останнього). Що стосується освіти, то першим повинно бути вказано основну освіту, а потім вже все додаткові, навіть якщо вони важливіші.
4
Більшість пунктів в резюме варто заповнити, навіть якщо вони не позначені як обов'язкові і стосуються особистої інформації. Наприклад, стан у шлюбі або наявність дітей вказати варто, майже всі роботодавці цим цікавляться. А ось до вказівки хобі і релігійних поглядів варто підходити обережно: завжди добре виглядатимуть такі варіанти, як читання або подорожі, а ось такі хобі як екстремальний спорт можуть насторожити. Що, якщо співробітник зламає ногу на гірськолижному курорті і не зможе виходити на роботу тижні три? Релігійні погляди краще залишити незаповненими - це дійсно занадто особисте питання.
5
Розміщення резюме - це тільки перший крок до пошуку хорошої роботи. Розсилаючи резюме на вподобані вакансії, не забувайте відправляти і супровідні листи: вони допоможуть звернути увагу на ваше резюме. Якщо роботодавець довго не відповідає на ваше резюме, але ви впевнені, що резюме просто зобов'язане зацікавити його, то варто зателефонувати в його кадрову службу і поцікавитися, чи отримала компанія ваше резюме.