Як розкласти книги.

Якщо у вас в домашній бібліотеці накопичилося безліч книг, і деколи складно знайти потрібну, то найкраще розібрати їх і розкласти так, щоб в будь-який момент можна було сказати, де яке видання знаходиться. Варіантів тут може бути багато, і все залежить від того, яку саме літературу ви збираєте.
Інструкція
1
Насамперед розділіть книги по типу - художні, наукові, технічні, довідкові, навчальні, релігійні і т.п. Ви можете поставити їх на різні полки, в різні шафи або навіть в різні кімнати. В процесі розбирання заодно відберете ті твори, які з якоїсь причини вже не потрібні. Їх можна віддати знайомим, відвезти на дачу або здати в районну бібліотеку.
2
Якщо у вас лише кілька книг певного типу (наприклад, десять томів енциклопедії або пара підручників з математики), їх можна просто поставити за алфавітом. Якщо ж бібліотека налічує сотні видань іншого типу (наприклад, художні), то їх найзручніше поділити на кілька груп, а потім вже розкладати по алфавіту (за прізвищем письменників або, якщо це збірники, за назвою).
3
По-перше, ви можете розділити видання на вітчизняні та зарубіжні - по окремих регіонах (Європа, Азія, Америка і т.д.) або країнам. По-друге, можна поставити книги згідно жанрам. Наприклад, фантастика, класика, поезія, дитяча література і т.п. По-третє, існує хронологічний принцип. Тобто старі видання - на одну полицю, нові - на іншу. Всі ці варіанти можна по-різному комбінувати: щось деталізувати, а від якихось підходів відмовлятися.
4
Якщо у вас в будинку достатньо місця, можна одну полицю виділити для книг, які ви в даний момент читаєте або з якими працюєте.
5
Якщо у вас так багато книг, що навіть після розбору домашньої бібліотеки плутаєтеся, де треба шукати потрібну, то можна придбати або скачати з інтернету спеціальну програму. Вона дозволить створити каталог домашньої бібліотеки і, зокрема, вказати на картці розташування кожного твору. Такі програми дозволяють заносити одну і ту ж книгу в алфавітний і систематичний (по темі або ключовому слову) каталог.
Корисна порада
Чи не розставляйте книги за кольором і формату видання. Це може виглядати красиво, але знайти потрібний фоліант за назвою і автору після цього ви навряд чи зможете (тільки якщо добре пам'ятаєте, як виглядає обкладинка кожної вашої книги).