Як зробити трансформатор.

Для мережі з напругою 120 вольт поперечна площа перерізу сердечника трансформатора повинна бути 6 кв. см - це перетин забезпечить менше нагрівання. Величина для середнього трансформаторного заліза дорівнює 60, ділимо це число на величину перерізу сердечника і отримуємо число витків на один вольт, тобто 10. Це число множиться на напругу в мережі (120) і отримуємо 1200 витків для первинної обмотки.

Щоб зробити трансформатор, на виході якого буде 8 вольт, потрібно 80 витків; 12 вольт - 120 витків. Для первинної обмотки буде потрібно ізольований провід з подвійним паперовим шаром 0,2-0,3 мм в перетині, для вторинної - 0,8-1 мм. З консервних банок нарізаються смужки шириною 2 см і довжиною 27 см, в кількості 80 штук. Смужки кладуться в піч для відпалу і повільно остигають в золі. Потім їх очищають від шлаку і покривають лаком, потім по сторонам смужок наклеюють цигарковий папір. З товстого картону робиться каркас для котушки, він складається з щічок і ствола. На каркас намотується чертежная калька або папір, просочений парафіном. І тільки тепер, акуратно, виток до витка, намотується дріт. Два-три витка - калька, два-три витка - калька, коли первинна обмотка намотана, її покривають п'ятьма шарами кальки, а кінці обмотки закріплюють в щічках. Таким же способом намотується вторинна обмотка, і обов'язково в тому ж напрямку. Не забувайте зробити відводи від сорокового і вісімдесятого витків, вони представляють собою петлі довжиною 10 см. Відведення від вторинної обмотки кріпляться на протилежній щічці. Готова котушка обмотується калькою і обклеюється плівкою або картоном. Бляшані пластини вставляються в котушку наполовину, так, щоб вони туго входили. Сердечник охоплена навколо котушки і затискається платівкою якомога тугіше. Ця конструкція кріпиться до дощечки товщиною сантиметра в два. Для компактності можна зробити трансформатор, первинна і вторинна обмотка якого не намотані один на одного, і вставити в нього сердечник у вигляді букви Ш з одного і з іншого боку котушок. Обов'язково перевірте, щоб напрямок обмотки в котушках було в одну сторону. Щоб уберегти трансформатор від забруднення або попадання вологи, для нього можна зробити каркас з жерсті або фанери. Для зручності підключення в каркас кріпляться клеми. Щоб усунути гул під час роботи, його можна поставити на гумові підставки.

Одним з найвідоміших електричних пристроїв, створених геніальним вченим Ніколою Теслой наприкінці дев'ятнадцятого століття, є високовольтний резонансний трансформатор (котушка Тесли). Вироблене трансформатор ом напруга високої частоти потенціалом кілька мільйонів вольт призводить до виникнення в повітрі великих і барвистих електричних розрядів. За сто років існування даний пристрій обросло легендами і міфами. Але сьогодні будь-хто може зробити трансформатор Тесла і переконатися в природності створюваних ним ефектів.
Вам знадобиться
  • - тонкий мідний провід;
  • - товстий мідний провід або мідна трубка;
  • - підвищувальний трансформатор (з 220 до ~ 1500 вольт);
  • - високовольтний керамічний конденсатор;
  • - епоксидна смола або лак;
  • - ізоляційна стрічка або шовкова тканина;
  • - масивні електроди для розрядника;
  • - алюмінієва фольга або алюмінієва гофрована трубка.
Інструкція
1
Виготовте вторинну котушку трансформатор а Тесла. Намотайте 1-1.5 тисячі витків тонким мідним дротом на каркасі з діелектрика. У котушки повинна бути дуже хороша ізоляція - як зовнішня, так і міжвиткова. Ізолювання котушки може здійснюватися шляхом покриття епоксидною смолою або лаком, обгортання шовковою тканиною, просоченою лаком, або декількома шарами ізоляційної стрічки. Як каркас можна використовувати пластмасову трубку діаметром 5-6 сантиметрів. З різних боків котушки зробіть висновки товстим дротом з хорошою ізоляцією. Один - для забезпечення заземлення, а другий - для підключення до кінцевого розрядники.
2
Створіть первинну котушку трансформатор а Тесла. Зігніть мідну трубку, товстий мідний провід або шину в формі пружини діаметром 9-12 сантиметрів. Трохи розтягніть "пружину". Пружина з дроту повинна мати п'ять-шість витків і висновки для з'єднання її з іншими частинами пристрою.
3
Виготовте розрядник. Масивні металеві електроди закріпіть на підставці з діелектрика (наприклад, з товстого склотекстоліти). Забезпечте можливість регулювання відстані між електродами.
4
Зробіть трансформатор Тесла. На підставці з діелектрика вертикально закріпіть первинну і вторинну обмотки. Вторинна обмотка нижньою частиною повинна знаходитися всередині первинної. Зверху на каркас вторинної обмотки встановіть розрядник у вигляді кулі чи тороида. Підключіть до нього один кінець обмотки. Кулю можна зробити з фольги, тороид - з алюмінієвої гофрованої трубки. Другий кінець вторинної обмотки надійно заземлите. Підключіть високовольтний конденсатор до одного з висновків первинної обмотки і одного з контактів розрядника. Вільний контакт розрядника підключіть до вільного висновку первинної обмотки. Висновки вторинної обмотки підвищувального живлячої трансформатор а підключіть до контактів розрядника. Найпростіший трансформатор Тесла готовий.
Зверніть увагу
Будьте обережні при випробуваннях трансформатора Тесла. Хоч його максимальна вихідна потужність мала, а короткочасний розряд не викликає серйозних ушкоджень, неакуратне поводження з пристроєм може нанести шкоду здоров'ю. Прямий контакт з розрядом може викликати опік шкіри. Тривалий вплив високочастотних струмів на тіло внаслідок перебування в безпосередній близькості від джерела розрядів, здатне порушити біохімічні процеси в шкірі і стати причиною виникнення різного роду захворювань.