Як підключити трансформатор.

Трансформатор - одна з основних складових у процесі виробництва і передачі на відстані електричного струму. Трансформатори використовуються для підвищення і пониження напруги в мережі. Існують силові та побутові трансформатори. Після того, як всі монтажні роботи, пов'язані з установкою трансформатора, закінчені, потрібно правильно підключити трансформатор.

По-перше, необхідно знати, який тип трансформатора підключається до мережі (існує вісім типів) і які технічні характеристики у подключаемого трансформатора. Трансформатор встановлений, тепер слід провести фазировку. Перевірку збігу фаз в трансформаторах з вторинною напругою до 1000 В виробляють вольтметром подвійного напруги або покажчиком низької напруги. Для трансформаторів, чиє вторинна напруга становить 1000 В і вище, фазировка здійснюється з боку нижчої напруги - покажчиком напруги, в комплект якого входить трубка з додатковим резистором. Основні кроки, необхідні для того, щоб правильно підключити трансформатор:

  1. Визначається, правильно і чи надійно встановлено трансформатор в місці його майбутнього використання, чи готовий він до експлуатації (особливо якщо трансформатор недавно ремонтувався).
  2. В першу чергу трансформатор підключається з боку вищого напруги.
  3. З боку вторинних обмоток приладом перевіряється збіг фаз.
  4. У разі збігу фаз трансформатор підключається на стороні нижчої напруги до загальних шинам розподільного пристрою.
  5. Якщо це потужний силовий трансформатор, обов'язковою умовою повинна бути наявність заземлення (зазвичай такі трансформатори випускаються з клемами спеціально для з'єднання з заземлюючим кабелем).
  6. Перевіряється відповідність напруги первинної обмотки напруги, яку до нього підводиться (тобто напрузі в мережі).
  7. Кожен трансформатор, що з'єднується з мережею, повинен забезпечуватися власним окремим рубильником.
  8. Від мережі до трансформатора використовується якомога меншу відстань.
  9. Провід підбираються по спеціальній таблиці, в якій вказується перетин кабелю в залежності від типу трансформатора.

Обов'язкове дотримання правил технічної експлуатації та правил технічної безпеки! Халатність може спричинити нещасний випадок або аварію, в особливості якщо це мережі з напругою 1000 вольт і вище.