Як розправити плечі.

Остеохондроз - хвороба неприємна, але, на жаль, прогресуюча. Все більше офісних працівників приходять на прийом до лікаря зі скаргами на болі в спині і шийному відділі. Але страшно те, що і діти, приходячи зі школи з важкими рюкзаками, скаржаться на головні болі і сутуляться.
Інструкція
1
Тим, у кого сидяча робота, можна порадити робити невеликі перерви для того, щоб розім'ятися і походити по офісу. Обзаведіться невеликої подушечкою, краще у вигляді валика, і час від часу підкладайте її між попереком і стільцем. Так ви зменшите навантаження на м'язи. Намагайтеся сидіти на краю сидіння так, щоб упор припадав на обидві ноги. У такому положенні спина випрямиться, а плечі , відповідно, розправляться.
2
Для того, щоб дізнатися, яка постава вважається правильною, проведіть тест. Підійдіть впритул до стіни, притисніть до неї потилицею, лопатками, сідницями і литками. Це положення тіла можна вважати ідеальним, запам'ятати його і намагатися підтримувати в перебігу дня. Часта винуватиця розвитку сколіозу і остеохондрозу - проста комп'ютерна миша. Коли ви цілий день сидите за комп'ютером, а руку тримайте на мишці, ваші м'язи виявляються перетягненими, що веде до викривлення і болям в спині. Якщо ви просто читаєте текст або розмовляєте по телефону, дайте рукам відпочити уздовж тіла або на підлокітниках.
3
По можливості краще ходити в спортзал, де вам підберуть необхідний комплекс вправ для поліпшення постави. Удома ви можете зміцнювати м'язи спини і розгортати плечі самостійно, хоча для цього і потрібна сила волі. Дивіться телевізор, читайте книгу або малюйте лежачи на животі, підклавши під груди згорнуте валиком рушник. Така пасивна навантаження на спину допоможе вам безболісно розправити плечі . Добре підходить вправу «човник» або «рибка». Ляжте на живіт, випрямтеся і по черзі піднімайте руки і ноги, як би розгойдуючись на хвилях. Вправи на м'язи преса також допомагають скорегувати поставу.
4
Лікарі вважають, що зростання кісток триває до 19 років. Повністю виправити сколіоз у дорослому віці вже не можна, але трохи випрямити спину і розгорнути плечі можна в будь-якому віці. І дітям і дорослим, що мають проблеми з хребтом, рекомендовано носити спеціальний підтримуючий корсет, який допоможе зафіксувати правильне положення тіла. При першій можливості висите на турніку, якнайбільше плавайте, катайтеся на лижах і ковзанах. Все це сприяє корекції постави і зміцнює організм в целом.Ідіте по світу прямо!