Як дізнатися швидкість флешки. Як дізнатися максимальну швидкість флешки.

Основними характеристиками флешки , або точніше USB-брелока, є його ємність і продуктивність. Під продуктивністю флешки розуміють швидкість зчитування і запису інформації в мегабайтах за секунду. Дізнатися швидкість флешки можна шляхом експериментального зчитування і запису великих обсягів інформації.
Вам знадобиться
  • флешка, комп'ютер
Інструкція
1
Виробник вказує швидкість запису та читання флешки в її технічних характеристиках на своєму офіційному сайті. Швидкість запису може бути в три з гаком рази менше, ніж швидкість зчитування. Продуктивність, зазначена в мегабитах в секунду в 8 разів менше тієї ж швидкості, зазначеної в мегабайтах в секунду. У технічних характеристиках флешок наводиться інтерфейс, за яким можна визначити продуктивність флешки . Найпоширеніший порт USB 2.0. Його максимальна швидкість передачі 480 Мбіт/с або 60 Мбайт/с. В дійсності продуктивність рідко буває більше 30 Мбайт/с.
2
Зазначена в технічних характеристиках виробника швидкість зчитування і запису даних не відповідає фактичній, яка залежить і від комп'ютера і від операційної системи. Щоб визначити дійсну швидкість треба протестувати флешку на своєму ПК в встановленої на ньому ОС. На флешку спочатку записуємо один великий файл об'ємом 600? 700 мегабайт, наприклад, викачуємо фільм, і заміряємо витрачений на це час. Так визначимо швидкість записи. Для уточнення швидкості треба записати близько десяти дрібних файлів того ж сумарного обсягу і заміряти час їх запису. Потім можна підрахувати середню швидкість з двох отриманих результатів і надалі орієнтуватися на неї. Щоб визначити швидкість читання, проводимо зворотну операцію в тому ж порядку: зчитуємо великий файл з флешки на жорсткий диск, заміряємо час зчитування, зчитуємо той же обсяг дрібних файлів і знову заміряємо час . Обчислюємо швидкості зчитування в обох випадках. Середнє арифметичне цих двох швидкостей вкаже швидкість зчитування інформації з конкретною флешки на даному комп'ютері при встановленій на ньому операційній системі.
3
Якщо отримана швидкість читання/запису флешки недостатня для роботи з великими обсягами інформації, то можна придбати брелок з NAND-пам'яттю, у якого продуктивність вище.