Як вчити папугу.

У вашому будинку з'явився крилатий мешканець? Не поспішайте відразу ж починати його навчання - для того, щоб він став ручним і почав розмовляти, необхідно знати деякі особливості виховання папуг.
Інструкція
1
Якщо ви хочете, щоб ваш папужка став ручним, то слід купувати тільки молоденьку птицю. Існує міф, що навчити говорити можна тільки самця - це не так, молоді самочки також відмінно піддаються навчанню.
2
Перш ніж приступати до навчання, дайте вашому вихованцеві звикнути до нового будинку. Не старайтесь взяти його в перший час на руки - цим ви тільки перелякаєте птицю. Підходьте до клітки повільно, не робіть різких рухів. Почніть розмовляти з папугою, стежте, щоб голос був тихим і доброзичливим.
3
Щойно папужка звикне до нової обстановки, спробуйте дати йому ласощі. Візьміть шматочок моркви або яблучка і просуньте крізь прути клітки. Як тільки пташка почне його брати, можна спробувати відкрити дверцята клітки і запропонувати ласощі з руки.
4
Поступово папужка почне вам довіряти. Тоді можна покласти ласощі на долоню. Для того, щоб його дістати, вашому вихованцеві доведеться сісти на ваші пальці. Поступово можна починати відпускати папужки політати по кімнаті, періодично пропонуючи йому смакоту з рук.
5
Щойно папуга повністю освоїться, можна спробувати навчити його розмовляти. Навчання найкраще починати вранці, перед годуванням. Підійдіть до клітки і почніть чітко вимовляти слова, які ви хочете, щоб папужка вимовляв. Не поспішайте, для початку 3-5 слів буде достатньо.
6
Займатися необхідно стільки, скільки дозволяє вам вільний час. Обов'язково супроводжуйте годівля повторенням потрібних вам фраз.
7
Найкраще папуги сприймають високі голоси - жіночі і дитячі. Придивіться до свого вихованця - якщо в процесі навчання він уважно вас слухає, схиляючи головку то на один, то на інший бочок, то процес навчання йде успішно.
8
Хваліть папужки за кожне вимовлене слово. Наберіться терпіння - всі птахи індивідуальні: хтось почне говорити протягом декількох днів, а комусь знадобиться пара місяців. Будьте ласкаві і терплячі. У вас обов'язково все вийде!
Говорящий домашній папуга - справжня гордість свого господаря. Але не кожного папугу можна навчити розмовляти, хоча за своєю природою ці птахи дуже товариські. Часом інтелект правильно вихованого і навченого папуги не поступається інтелекту чотирирічну дитину. Людський голос здатний спровокувати папуг на розмови незалежно від того, звертається мова до птиці або люди просто про щось розмовляють між собою. Одні з найздібніших «балакунів» - це хвилясті папужки.
Інструкція
1
Навчанню людської мови найкраще піддаються папуги віком від одного місяця до півроку.
2
Популярне думку про те, що самку папугу неможливо навчити розмовляти помилково. Просто для самців процедура навчання мови проходить легше.
3
Вчити говорити папугу повинен один і той же людина, що проводить з ним досить-таки багато часу. Птах повинна повністю довіряти людині, обучающему її людської мови. Папуги сприймають краще високі голоси, тому їх вчити говорити виходить простіше у жінок і дітей.
4
Починати вчити говорити папугу краще тоді, коли пернатий улюбленець повністю звикне до свого вчителя і буде сідати до нього на руку без боязні.
5
При навчанні папугу людської мови, вчителю слід бути якомога лагідніше і доброжелательнее до птаха.
6
Папуга - птах дуже цікава. Тому, щоб вчити говорити його було простіше, з кімнати слід прибрати всі яскраві, відволікаючі увагу папугу, речі, і виключити вірогідність виникнення сторонніх звуків.
7
Вчити папугу говорити краще в один і той же час, переважно перед подачею ласощі.
8
Вчити птицю людської мови слід вранці та ввечері. Один урок не повинен тривати більше 10-15 хвилин. Але в певний день тижня тривалість заняття можна збільшити до півгодини.
9
Починати вчити папугу говорити слід з найпростіших і розповсюджених слів, що складаються всього з пари складів. Найпершим словом пернатого вихованця може стати його кличка, повна або скорочена. Чим коротше і легше для вимови слово, тим простіше буде папузі його запам'ятати і сказати.
10
Найперші слова папугу повинні мати у своєму складі голосні «о» або «а», приголосні «т», «р», «к», «п».
11
Слова та вирази, яким навчається папуга, завжди повинні вживатися до місця. Приміром, господар, виходячи з кімнати, повинен говорити «поки», а входячи в неї - «привіт».
12
Заняття з навчання папуги людським словами і виразами можна записати на диктофон. Але включати такі записи можна тільки тоді, коли вчитель перебуває разом з навченою птахом. Якщо це правило не дотримуватися, папуга розмовлятиме тільки на самоті.
13
Здатний папуга засвоює слова дуже швидко і вимовляє їх без помилок. Тому не варто говорити при питомце вирази, через які пізніше доведеться червоніти і вибачатися перед гостями або домочадцями.
14
Дізнатися, чи уважно папуга прислухається до людської мови легко: якщо птах відкриває рот, часто моргає, рухає головою і імітує звук, вона прислухається до розмови вчителя.
15
Найкраще папуга запам'ятовує фрази з яскравим емоційним забарвленням, наприклад, слова подиву, захоплення.
16
Людина, що задумав навчити папугу говорити, не повинен злитися і кричати на птицю. Йому необхідно набратися терпіння, твердо йти до своєї мети, і результат не змусить себе чекати.