Як розмножувати лілії.

Лілія - яскраве квітуча рослина надзвичайної краси. Досконалість і витонченість своєрідної форми квіток вражає і зачаровує. Різноманітність відтінків і приємний аромат виділяють ці прекрасні квіти на тлі інших квітів. Розмножують лілії декількома способами.
Інструкція
1
Розмноження дітками. Бажано розмножувати лілії даними способом наприкінці серпня або початку вересня. Акуратно відокремте діток, які утворилися на підземній частині стебла, від материнської рослини. Посадіть їх у спеціально підготовлений грунт. Після висадки на постійне місце не забудьте зволожити землю.
2
Розмноження цибулинами. Приблизно на 3-4 році життя у рослини формується гніздо цибулин. Відокремте цибулину з достатньою кореневою системою в середині серпня. Врахуйте, що після цвітіння лілії сильно виснажені. Зачекайте 1-1,5 місяця, щоб цибулина набрала силу, стала щільною, великої та пружною. В цьому посприяють тепла атмосфера, харчування, а також наявність вологи. Намагайтеся не обрізати коріння. Гнізда цибулин не завжди легко розпадаються, тому іноді їх доводиться ділити силою (руками, не вдаючись до інструментів). Висаджуйте цибулини в добре зволожений грунт, на глибину 10-15 см.
3
Розмноження бульбочками. Розмножуються таким способом не всі сорти лілії , але деякі утворюють в пазусі листя стеблові бруньки (бульбочки). На одному втечу розвивається до 200 штук подібних бульб. Щоб підвищити бульбоносность рослини, не забувайте вчасно видаляти відцвілі бутони і регулярно зволожувати грунт. Наприкінці серпня бульбочки легко відділяються від основного стебла. Зберіть їх і обробіть в слабкому розчині марганцівки (близько 15-20 хвилин). Потім висадіть в грунт на глибину 3-5 см. Обов'язково залишайте відстань між лунками 10-15 см. Взимку посадки укрийте тирсою, листям або торфом.
4
Розмноження цибулинними лусочками. Цим способом з однієї цибулини ви можете зібрати до 150 лусочок посадкового матеріалу. Найбільш оптимальний період для даного виду розмноження - весна. Лусочки вибирайте великі, м'ясисті, здорові і без плям. Зніміть лусочки з цибулини і обробіть в слабкому розчині марганцівки. Просушіть їх і приберіть в чистий поліетиленовий мішок на 1-1,5 місяця. Зберігати мішок з лусочками слід в темному місці при кімнатній температурі. За тиждень до посадки приберіть лусочки в холодильник, щоб утворювалися цибулини. Отриманий гібрид висадіть в ящики, грунт або парники. Грунт має бути добре зволожена і захищена від сильних вітрів і прямого попадання сонячного світла.