Як розводити фікуси.

Фікус, колись вважали ознакою міщанства, сьогодні досить популярний серед квітникарів-аматорів. Його великі темно-зелені шкірясті листя радують око, а крім того, по-своєму чистять повітря і щедро насичують киснем приміщення. Розгалуження фікуса відбувається неправильно, тобто несиметрично, тому рослина потрібно формувати. Для цього навесні, ще до початку зростання, верхівка деревця зрізається. На зрізаної частини повинно бути 2-3 нирки (2-3 листочка). Ось з цього відрізка і можна виростити ще один фікус. Зробити це можливо при дотриманні певних правил.
Інструкція
1
Помістіть зрізану верхівку фікуса в банку з водою кімнатної температури. Поставте банку на добре освітлюване і тепле місце. Наприклад, на підвіконня вікна, що виходить на південну сторону. Воду в банку міняйте щодня.
2
Поки новий фікус дає корінці, підготуйте маленький горщик і грунт для посадки. Візьміть 2 частини перегнійної землі і 1 частина річкового піску, ретельно перемішайте. Засипте піщано-перегнійну суміш в горщик, на дні якого попередньо повинен бути влаштований дренаж з керамзиту або дрібних камінчиків (ледешков).
3
Що дав корінці відрізок фікуса посадите в рихлу і зволожену землю. Сильно заглиблювати не треба. В цілях безболісного вкорінення можна накрити рослину ковпаком з плівки або банкою, якщо це дозволяють зробити листя. Ідеальне місце для фікуса на цьому етапі - тепле і вологе приміщення.
4
Поливати помірно, чи не заливаючи. Часом знімати плівковий ковпак (або банку) і сприскувати рослина або акуратно протирати листя вологою губкою.
5
Коли буде видно, що рослина вкоренилося і почувається в горщику добре (про це свідчитимуть сяючі здоровим блиском і насиченим кольором листя), плівку або банку можна зняти. Перший час фікус необхідно берегти від прямих сонячних променів. Однак поступово слід присувати горщик все ближче до яскраво освітленого місця, привчаючи рослина до сонця (дорослий фікус любить прямі промені).
Корисна порада
Пересаджувати молодий фікус потрібно щорічно в горщик бо? Льших розмірів в свіжу землю. Найкраще це робити в березні. Склад грунту такий: по 2 частини листяної і перегнійної землі, 3 частини дернової землі і 1 частина річкового піску. Через 3-4 роки можна від щорічної пересадки відмовитися і виробляти її в міру заповнення горщика корнямі.Мелкіе і жовтіючі листя фікуса говорять про те, що йому або не вистачає живлення, або занадто висока температура в приміщенні, де він живе, або надто сухе повітря (ви забули про обприскування). До речі, якщо у вашого фікуса зовсім вже поганої вид, можна не лише врятувати його, проявивши посилений догляд, а й розмножити. Для цього поріжте ствол поки ще не загиблого рослини на черешки з 2-3 бруньками (листочками) і поступите так само, як у випадку із зрізаною верхушкой.Все види фікусів розсідаються однаково.