Як пофарбувати машину.

Зустрічаються автолюбителі, які мріють пофарбувати автомобіль, але, в силу деяких обставин, не знають, як це можна зробити, не вдаючись до послуг професіоналів.

Головне, потрібно пам'ятати, що фарбування автомобіля, дуже тривале і копітка заняття. Тому, потрібно запастися терпінням. Починати процес фарбування потрібно з ретельної мийки машини. На чистому кузові можна добре розглянути всі дефекти. Перед тим, як зважитеся самі його фарбувати, добре огляньте днище. Якщо воно потребує ремонту, то фарбування краще на якийсь час відкласти. Для того щоб пофарбувати машину, потрібно спочатку підготувати кузов. Для цього, всілякі елементи кузова, такі як ущільнювачі, молдинги, замки та інші деталі, рекомендується зняти, щоб не забруднити їх фарбою. Після цього, необхідно очистити кузов від корозії. Якщо він проіржавів, обов'язковий виклик газозварника. Коли зварювальні роботи будуть завершені, поверхню необхідно знежирити, приміром, розчинником. Попередньо підготовлену поверхню кузова необхідно відшліфувати наждачним папером, спочатку великої, потім більш дрібної абразивности. Після закінчення шліфування, кузов покривається антикорозійним покриттям або, попросту, ґрунтовкою. Грунтовка наноситься в три шари. Перший шар є захистом металу від корозії, другий, вирівнює поверхню, третій шар згладжує мікроскопічні дефекти і створює бездоганну поверхню для подальшого фарбування. Для більш якісного покриття порогів, використовується спеціальна мастика. Коли всі необхідні приготування зроблені, ті місця, де були зняті кузовні елементи, потрібно закрити, приміром, будь папером, яка кріпиться скотчем. Важливо також накрити колеса, щоб уникнути попадання на них фарби. Для фарбування автомобіля потрібно заздалегідь придбати розпилювач, найкраще середнього тиску. Вибираючи фарбу, необхідно звернути особливу увагу на те, яка температура необхідна для висихання. Автомобіль фарбують мінімум три рази. Загальна товщина ЛКП повинна бути, приблизно, 70-120 мкм. Якщо ви вирішили пофарбувати машину в домашніх умовах, то найкращий варіант фарби, на основі акрилу. Вона зручна тим, що не вимагає високої температури, досить двадцяти градусів за Цельсію.Последній етап - це доведення. Після того, як фарба висохне, потрібно ретельно відполірувати поверхню всього кузова. Після цього необхідно нанести акриловий лак і знову залишити автомобіль для подальшого висихання. Коли лак висохне, потрібно взяти спеціальну тонко-абразивную пасту і ретельно відполірувати кузов.

Фарба в балончиках зручна для важкодоступних поверхонь. Для фарбування не знадобляться кисті, розчинники та інші малярські приналежності. Фарба в балончиках підходить практично для будь-якої поверхні, правда, деякі з них мають бути попередньо заґрунтовані. Розводити таку фарбу не потрібно, балончиком можна відразу користуватися.
Вам знадобиться
  • Балончики з фарбою
  • Респіратор
  • Гумові рукавички
Інструкція
1
Насамперед вам треба вибрати і придбати балончики з фарбою. У кожному з них міститься не тільки фарба, але і розчинник, щоб вона не густіла. Зберігати відкритий балончик можна приблизно 2 роки, і весь цей час його можна використовувати, фарба не засихає. Точний термін зберігання можна дізнатися, переглянувши маркування на балончику. Купуючи фарбу, пам'ятаєте, що витрата для балончиків зазвичай набагато більше, ніж для звичайної фарби, так як велика кількість розчинника знижує густоту кольору.
2
Незважаючи на те, що виробники намагаються робити фарби в балончиках якомога безпечнішими, вони все одно містять токсичні речовини. Тому перед тим, як почати щось фарбувати, надягайте респіратор. Також знадобляться гумові рукавички. Реклама запевняє, що фарба з балончика не потрапляє на одяг і не розтікається, але насправді ви все одно, швидше за все, забрудниться, тому використовуйте стару і непотрібний одяг.
3
Для того щоб пофарбувати балончиком поверхню, не обов'язково вміти наносити фарбу, але потрібно керуватися декількома правилами. Рука не повинна затримуватися над яким-небудь ділянкою фарбується. Вона повинна рухатися швидко, інакше ви ризикуєте отримати патьоки. Краще кілька разів пройтися струменем над якимось ділянкою, ніж довго тримати над ним балон. Це правило забезпечує рівний шар фарби.
4
Тримайте руку на відстані приблизно 30 см від поверхні, що фарбується. Якщо є сумніви щодо товщини шару фарби, то краще нанести менше, а потім докрасіть, ніж перестаратися. Зайва фарба потече, буде довго сохнути, висохне нерівно або збереться в невеликі скупчення. Фарбувати краще не однієї довгої струменем, а робити невеликі, у кілька секунд, струменя.
5
Після того, як ви закінчите фарбувати, якщо балончик ще не порожній, то зніміть форсунку, переверніть і продміть її. Це потрібно зробити, щоб фарба не засохла, інакше користуватися балончиком стане неможливо.