Як проводити інструктаж з техніки безпеки. Інструктаж з техніки безпеки на підприємстві.

Перед допуском робочого до своїх обов'язків на плечі майстра або будь-якого іншого відповідальної особи лягає обов'язок провести з людиною інструктаж по техніці безпеки . Ця процедура - обов'язкова умова трудових відносин, регламентоване Трудовим Кодексом Російської Федерації. Її проходженню підлягають навіть керівники компаній.
Вам знадобиться
  • Інструкція техніки безпеки, журнал інструктажів, роздатковий матеріал: схеми устаткування, на якому належить працювати людині, схему приміщення з зображенням входу і виходу на підприємствах, наявністю вентиляційних люків і т. П.
Інструкція
1
Інструктаж проводиться на основі інструкції з техніці безпеки , яка розробляється на підприємстві співробітником охорони праці відповідно до наказу його керівника. В інструкції по безпеки розписуються основні правила безпечної роботи з тим чи іншим обладнанням, дії у разі форс-мажорних ситуацій і т. П.
2
Інструктаж по техніці безпеки можна проводити в груповому або індивідуальному порядку. Головне, щоб робітники мали чітке уявлення про те, які правила їм слід дотримуватися, щоб не допускати травм на виробництві, як надати першу медичну допомогу потерпілому і т. Д.
3
Інструктаж зазвичай поводить майстер або людина, під контролем якого доведеться працювати новому службовцю. Може бути виділено також спеціальне відповідальна особа, в обов'язки якого входить проведення інструктаж а по техніці безпеки серед працівників підприємства.
4
Інструктор знайомить робітників з правилами з охорони праці на підприємстві, діями при виникненні небезпечних ситуацій; правилами використання засобів індивідуального захисту; місцями розташування вогнегасників, наданням першої допомоги постраждалим, причинами можливих аварій і травм, робить ряд попереджень, а по завершенні усно перевіряє слухачів про знання безпечних прийомів роботи
5
Тільки після ознайомлення з інструкцією по техніці безпеки робітник чи службовець може бути допущений до свого робочого місця.
Зверніть увагу
Техніка безпеки поширюється не тільки на людей, які працюють у промисловості, а й на офісних службовців, надомних службовців, тимчасових або сезонних робітників. Від інструктажу урятовані тільки співробітники, що працюють за цивільно-правовим договором, та особи, пов'язані з експлуатацією, налагодженням, випробуванням того чи іншого обладнання.
Корисна порада
По завершенні інструктажу необхідно простежити за тим, щоб кожен працівник розписався в спеціальному журналі - журналі інструктажів з техніки безпеки Надалі це послужить гарантією дотримання правил безпеки на підприємстві у разі виробничого травматизму.